Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tarthatok axolotot akváriumon...

Tarthatok axolotot akváriumon kívül?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy ha nem vízben van, kifejlődik a tüdeje.Ha ez igaz, akkor elvileg nem feltétlenül kell akváriumban tartani.vagy?

Kép:

[link]


2010. dec. 26. 22:48
 1/3 anonim ***** válasza:
67%
Igen ez így van, de fokozatosan kell a szárazföldhöz szoktatni. Nem csak egyből kivenni, mert ugye nem rögtön fejlődik ki neki, és szegény meghalna. Valahol olvastam erről én is részletesebben, de sajnos már nem tudom hol. Talán akvarista.hu-n írnak róla valamit, de ha nem esetleg utána kérdezhetsz ott. :)
2010. dec. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az axolotl mesterséges rábírása a tüdőkifejlődésre állatkínzásnak számít, mivel az axolotl egy olyan kétéltű, aminek az ősei jobban szárazföldiek voltak, és csak nemrég szokott vissza a vizi életmódra, ezért a DNS-ében még szerepel "evolúciós hulladékként" a szárazföldi testformára való átalakulás kódja.


Azonban, már eléggé megszokta a vizet ahhoz, hogy vizi kétéltűnek kelljen tekinteni, ezért a szárazföldi életmód -mégha képes is rá a nem teljesen átalakult DNS-e miatt- nem természetes számára, ráadásul megrövidíti az életét.


Egy szárazföldi formára átalakított axolotl sokkal kevesebb ideig él, mint egy vizi formában hagyott.



Ja és még valami: ha átalakulna szárazföldire, akkor is igényli a vizet, mivel kétéltű és nem hüllő, nincsen vízhatlan, vastag bőre és víz nélkül kiszáradna és meghalna.

2010. dec. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Platypus ***** válasza:
Fele víz-fele szárazföld terráriumban megpróbálhatod, de valószínűleg nem nagyon fog kimászni a szárazra.
2010. dec. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!