Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Honnan szerezhetnék törpekengu...

Honnan szerezhetnék törpekengurut?

Figyelt kérdés
Olvastam egy könyvben, hogy van ilyen, kerestem képet róla és azonnal megtetszett! Nekem kell egy ilyen!
2009. jan. 28. 22:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Én pedig a panda mackóért rajongok:-) De aviccet félretéve, ezek vadállatok-bármennyire is cukorfalatnak látod őket- nem tudnád biztosítani a feltételeket ahhoz, hogy igazán jól érezze magát.A kenguru nem olyan,mint a kutya, nem fog domesztikálódni csak azért, mert te ezt szeretnéd.Egy cica vagy egy kutya sokkal ideálisabb társ lenne, hiszen ők már évezredek óta erre vannak "kitalálva"
2009. jan. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem menj el állatkertbe kenguru gondozónak.A kenguru nem háziállat hogy minden boltban kapható ráadásul vadállatok tartása illegális.Főleg ha engedély sincs rá.
2009. jan. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

mint ahogy már előttem is mondták, a törpekenguru vadállat. tartása törvényellenes, ezzel orgazdaságot követnél el. adás-vétele bűncselekménynek számít.


ráadásul egy törpekenguru nem úgy viselkedik mint egy hagyományos háziállat, nem lenne szelíd, de kiszámítható.

2009. jan. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
pedig olvastam egy könyvet és abban volt, hogy egy fickó vett magának, ismétlem vett egy ilyen kengurut... és a könyv igaz történet volt:D igaz Amerikában játszódott, de viszont azon gondolkozom, hogy az állat mindenhol állat... már ha értitek mit mondok:D na mind egy:D nekem akkor is nagyon kellene egy ilyen:D maximum tényleg elmegyek kengurugondozónak:D
2009. jan. 29. 01:02
 5/11 anonim ***** válasza:
nem mondták még hogy nem higyj el semmit az amerikaiaknak...? mellesleg még ha úgy is volt, hogy vásárolt magának egyet, attól még egyáltalán nem biztos hogy 1. az az állat tényleg jól érezte magát 2. helyes dolog vadállatot fogságban tartani
2009. jan. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én elefántot szeretnék... lehet?? :)
2009. jan. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon van egy fickó, az meg farkasokat tart. De annak hihetetlen hosszas előkészülete volt, évekig saját élőhelyükön tanulmányozta az állatokat, hogy minden stimmeljen.Ezt nevezem felelős állattartásnak!Te gondolom nem szándékozol Ausztráliába utazni...Gondolj csak bele;vagyonokért, illegálisan beszerzel egyet valami csempésztől,aztán az állatka elpusztul,csak mert nem vagy elég felkészült hozzá.Az állatkertben is van örökbe fogadási program, és ha onnan lenne egy erszényesed akit renszeresen látogatnál?
2009. jan. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
The Game?:D
2010. máj. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Imádom, amikor a sok agyoniskolázott tájékozatlan légből kapott ötleteket ír ide válaszként. A törpekenguru, más néven derby kenguru tartható, vásárolható, tenyésztett állat. Mérsékelten fenyegetett, a Wallaby alfaj pedig egyáltalán nem fenyegetett státuszú. Ennek ellenére a lecsökkent élőhely miatt védelem alatt állnak, ez azonban a vadon élő egyedekre vonatkozik. Szerintem a kérdező vásárolni szeretne, nem kiutazni ausztráliába vadon befogni egyet. Hogy hol tudnál venni, azt nem tudom, de beírtam google-ba a nevét, és láss csodát, találtam eladó példányt, mondjuk nem 3 forintos áron.
2014. jún. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

E szerint kengurutartás teljesen legális:

[link]

Annyi kikötés van rá hogy 3 hónapnál nem régebbi pszihológiai vizsgálat eredményével engedélyt kell rá kérned és érvényes papírodnak kell lennie az állat eredetéről. Emellett nem lepődnék meg ha azt is chippelni kéne már.

A sok idiótával aki rögtön kiabálja hogy illegális anélkül hogy utánanézne ne foglalkozz.

2016. okt. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!