Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Iszonyatosan félek a kaszáspók...

Iszonyatosan félek a kaszáspókoktól, van vmi szer, vagy készülék, vagy akármi, amivel távol tudom őket tartani a házunktól?

Figyelt kérdés

Mióta eszemet tudom, rettegek, pedig gyakran előbukkannak a házban. Ilyenkor szinte fuldoklom az ijedtségtől. :(

Már elegem van... mitől pusztulna el az összes, vagy menekülnének el???


2011. jan. 8. 11:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Nincs. A bolygatott helyeket nem szeretik, takaríts gyakran. De nem ártana pszichológushoz fordulni, mert az a szerencsétlen mégcsak bántani se képes, neked viszont komoly fóbiád van!
2011. jan. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak attol "félek". Igazábol nem is félek, csak fóbiám van tőle...


Egyébként elvileg annak van a legerősebb mérge, csak annyira kicsi a fullánkja vagy milye, hogy nem tud belénkmarni :P


Nem lehet őket távoltartani. Bárhol elvannak. Párás helye, száraz helyen, hidegben, melegben, sötétben, világosban, sarokban, asztal mögött, szekrényben meg mindenhol. Van rá spray, de az csak megöli őket, nem elriasztja :S

2011. jan. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hát ez elszomorít..:(

Tudom, h pszichológusra lenne szükségem, de egyetemista vagyok, erre most se időm, de főleg pénzem nincs egy pár évig.

2011. jan. 8. 12:03
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a kaszáspókoktól annyira nemm félek, hacsak nincsenek a közelemben. A keresztespókoktól viszont rettegek, elég ha képen meglátok egyet és elkezdek viszketni, úgy érzem, mintha rajtam lenne. Ha viszont "élőben" látom ezt az undorító állatot, akkor teljesen kikészülök, remegek, viszketek, úgy szedem a levegőt, mint aki meg akar fulladni. Utána órákig úgy érzem, mintha rajtam mászna, hiába zuhanyozom le akár többször is:) Beképzelem, hogy tele van vele a szoba, nem merek lefeküdni, mert "Mi van, ha a párnám alatt is van?", stb...

Még így is kiráz a hideg, hogy írok róla.

Valóban pszychológusok gyógyítják, mert ez betegség. Azt is hallottam, hogy vannak olyan "kezelések", hogy meg kell érintenek a pókot, aztán lassacskán mindig több és több, végül bezárnak közéjük:( Én biztos belehalnék!

Ja, és amúgy én ezt sajnos örököltem, anyukám is ugyanígy retteg:((

21/L

2011. jan. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Gyakran takaríts, ahol sokszor látsz pókot, ott fújj be Bio Kill-el. Én is ezt csinálom, nem is nagyon vannak pókok itthon.

Ha meglátsz egyet fújd le spray-vel, majd nyomd össze és dobd ki. Én is nagyon félek tőlük, de jobb megölni, minthogy ki tudja merre járjon a lakásban.

2011. jan. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

21/L: igen, én is így érzek, csak a kaszások iránt :S

Persze, ha meglátok egyet, azonnal leszedetem vkivel, vagy ha kicsi, akk leporszívózom, de mivel rejtett helyen szaporodnak, ez egy véget nem érő harc, mindig van utánpótlás. :(:(

2011. jan. 8. 12:20
 7/12 A kérdező kommentje:
Ja és utolsó: köszi a tippet, majd beszerzek ilyen bio kill-t, bár nem tudom, h a hajszál vékony lábaiknak megárt-e a vegyszer...
2011. jan. 8. 12:22
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, jó ötlet-e, de egy próbát talán megér az elektromos szúnyogriasztó. Nálam folyadékos Vape van, és nem csak a szúnyogokra hat, hanem azokat a repülő szárnyas jószágokat is kiírtotta, amik a virágcserepekben tanyáztak (valami tetűféle). Szerintem pókokra is hat, legalábbis mikor először használtam, előkerült néhány furcsán dülöngélő egyed a lakás rejtett zugaiból (erre készülhetsz te is, ha kipróbálod). Viszont ez ugye nem csak írtó, hanem riasztó is, a szúnyogok sem jönnek be, mikor be van kapcsolva.
2011. jan. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

És megkérdezhetem, h azok a dűlöngélő egyedek (:D) milyen pókok vtak? Mert tanultam régebben, h a kaszáspókok, és a többi (keresztes, nemtudomanevét fekete :P) teljesen eltérő felépítésű, nem is egy családból vagy miből származnak... Szóval úgy sejtem, h ha vmi megöl egy pókot, az nem biztos, h megöl egy kaszáspókot. :S

De azért köszönöm a választ, ki fogom próbálni :)

2011. jan. 8. 12:40
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem meg fogja ölni, nyugi :)

Nálunk a folyosón van nyáron nagyon sok kaszáspók, ha meglátok egyet annyi chemotoxot fújok rá amíg a szemem láttára meg nem döglik. Aztán lesöpröm az utcára.

A Bio Kill mindenképp hasznos, sok rovarfajtára jó és késleltetett hatású. Tehát a pók már hordozza ezt az irtószert, elviszi magán a fészkébe, ahol talán több pók is tanyázik és őket is megfertőzi ezzel, majd szépen lassan kipurcan mind :)

2011. jan. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!