Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Volt már olyan állatod,...

Volt már olyan állatod, aminek volt valami testi fogyatékossága? Pl. Vak, süket,3 lábú, nincs farka stb.

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 14:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, háromlábú cicám volt. Bár ő nem így született, hanem egyszer elkódorgott, és a mellső lábára tekeredett egy uborkaháló. Mire hazaért, már elkezdett rothadni a lába, így amputálni kellett. :( De utána 3 lábbal is úgy futott, hogy nem lehetett elkapni, és nagyon izmos lett a háta és a meglévő lábai. :)
2011. jan. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, háromlábú kuty. Kóbor kuty volt, ránk talált, befogadtuk, jó ideig velünk élt, majd egy szomorú napon eltűnt. Azóta nem láttuk sem mi, sem mások.

Semmi különbség nem volt a teljesen ép kutyák és közte, teljesen jól alkalmazkodott adottságához, és ugyanolyan gyorsan tudott futni, mint 4lábú társai.

Most egy olyan kiskutyába szerettem bele, akinek hiányzik az egyik lábfeje, így tulképpen olyan, mintha nem is volna neki lába, mert nem tudja használni. A földre nem ér le, vakarózni nem tud vele. Ő még egy kicsit lassabb, mint a 3 testvére, de majd belejön.

2011. jan. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Kutyám van, nincs farka mert így született és nem hinném hogy ez fogyatékosság! Azért ne hasonlítsuk már a vaksággal vagy hogy 3 lábú...
2011. jan. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekünk volt 1x egy farkatlan házi cicánk. Nem tudtuk miért nincs farka, úgy találtuk, mint ahogy az összes eddigi cicánkat is. :D Most van 1 macskánk, akinek hiányzik az egyik szemgolyója, valószínűleg udvarlásnál kapták ki, ő is így került már hozzánk. :( Süket is volt, de valószínűleg azért, mert hófehér volt és rikító kék szemű, süketen is született. :)
2011. jan. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kutyám van, nincs farka mert így született és nem hinném hogy ez fogyatékosság! Azért ne hasonlítsuk már a vaksággal vagy hogy 3 lábú...


Pedig ez is fogyatékosság, a macskák például egyensúlyozáshoz használják a farkukat, és a kommunikációban is szerepe van a kutyánál, macskánál is. Más kérdés, hogy vannak direkt farkatlan fajok, de ezek kitenyésztett fajok, nem természetes.

2011. jan. 9. 15:21
 6/15 anonim ***** válasza:
56%

Anyósoméknak rendszeresen születik süket macskájuk, de hát így is nagyon kapósak a kiscicák, mert gyönyörűek a szülők és mindig várják tőlük a kiscicákat a leendő tulajdonosok. :) Azért süketek, mert ahogy előbb írta valaki, a hófehér kékszemű macskák nagy része süket.


Nekünk az egyik cicánknak kikarmolta játék közben a testvére kiskorában az egyik szemét, de szépen helyrejött, csak nem lát vele sajnos.

Régebben meg volt egy süket kis kuvaszunk. Több ilyenre nem emlékszem. :)

Jah meg van egy kis halacskánk (a kb. 100 közül ő az egyetlen) amelyik lemaradt a többiektől, csúnya színe van, kicsit össze-vissza is nőttek az úszói, de rendesen eszik meg tud úszni meg minden, csak ilyen kis "selejtes". De nagyon imádom, olyan kis aranyos. :)

2011. jan. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A macska az nem kutya. Érdekes, a kutyámnak sem a kommunikációval sem a mozgással nincs baja. Sportol is, sikeresen... A legjobb sportolók között is ott vannak a farkatlan kutyák. Pl ausztrál juhász: legtöbbször farkatlanul születik mégis sztárja a frizbi, agility, terelő, akármilyen versenyeknek... Láttál te már frizbis kutyát? Tudod ott milyen akrobatikus mutatványokat csinálnak?...

Ja és tudtommal a kutyák között nincs akit direkt farkatlanra tenyésztettek, ugyanis ha 'nem tetszik' nekik akkor egyszerüen levágják, lásd roti, dobi stb. Ha egy kutya farkatlanul születik az pusztán a természet müve és nem az emberé. S emellett értékes tulajdonsága az érintett fajtáknak amit ugyanúgy meg kell őrizni s ezt nem én mondom hanem tenyésztők akik beszéltek velem.

A macskák között hallottam hogy direkt alakítottak ki ilyen fajtát, butaságnak tartom, no de azok nem kutyák. Ennyit erről.

2011. jan. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ha az a természetes, hogy egy macskának/kutyának van farka, akkor ha farok nélkül születik, az valamilyen szinten fogyatékosság akkor is, ha nem olyan súlyos, mint pl. a vakság. Mondjuk hozzáteszem, hogy egy vak állat is meg tudja tanulni, hogyan tájékozódjon hangok, szagok alapján, ugyanúgy élhet probléma nélkül, ahogy a te kutyádnak sincs gondja farok nélkül a kommunikációval. Nem tudom, miért kell még itt is kötekedni... Azt hittem, csak a vallás meg az ezotéria témánál szokás mindenbe belekötni.
2011. jan. 9. 15:43
 9/15 anonim ***** válasza:

szia!

Bár ez nem testi fogyatékosság, de az ismerősöm rottweiler kutyája szellemi fogyatékos lett a kullancstól. Valamilyen agyi baja lett, mert utána mindent olyan nehezen értett meg, mindig elbambult stb. De azért még élt 1-2 évet.


Az én spánielem 15 éves korára már süket volt, vak volt, nem is tudtuk, hogy boldogul el. Mindig, mikor kimentünk az udvarra, a beagle kutyám ment oda, megbökdöste az orrával, hogy figyeljen már...olyan aranyos volt ilyenkor :)). Mindig kérdeztem tőle, hol van Pamacs? Ő meg megkereste, mert Pamacs már nem hallotta, hogy hívom...

2011. jan. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ja unalmas azt hallgatni mindig hogy jaj szegény kutyád fogyatékos... Szerintem te nem halsz bele ha nem ragaszkodsz precíz tudományos megfogalmazáshoz egy teljesen normális kutya esetében mert nem látom értelmét miért kellene így erősködni. Annak viszont erősen van értelme ha valakinek rosszul esik hogy a kutyáját lefogyatékosozzák. Neked nem esne úgy? És azért a bajnok kutyák akikről én beszéltem és 'megtanul vele élni' között szerintem te is elismerheted hogy van egy KIS különbség...
2011. jan. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!