Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lónak szügyhám martingál vagy...

Lónak szügyhám martingál vagy veiróter?

Figyelt kérdés
Van egy lovam,és amikor terepen megyek vele vagy ugrunk,erőtelljesen dobálja a fejét.Ezt akarom vele leköttetni.próbálkoztam mindennel de semmi.szerintem a bogarak meg az idegesség miatt.(jégsallang nem vált be) veiróterrel szépen ment eddig megpróbáltam,de ugrani még nem.mások azt mondják ez kegyetlen,de ha a martingál nem fogja meg?eddig azt használltam.vagy mindkettő? SOS!
2011. jan. 18. 17:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
A veirotert a világért meg ne próbáld ugratásnál, ha nem akarsz fejre állni!! Nem véletlen, hogy a díjugratópályák melegítőjében is tiltva van !! A veiroter haszálatánál messze többet kell a kéznek engedni a nyakszabadság eléréshez, vagy kézben marad a ló. Ne adja Isten, hogy a lelógó veiroter elakadjon. Ez beláthatatlan következményekkel járhat. Nem kegyetlen, csak életveszélyes mutatvány. azért azt tisztázzuk, hogy a martingál nem fék, és ne azzal akard a lovat megfogni.Nem gondoltál arra, hogy a kettő együtt "enyhe" túlzás lenne, és hatása ennek ellenére semmi. És még arra sem gondoldoltál a csodaszerek használatán kívűl, hogy olyannak is megmutasd aki esetleg tapasztaltabb, mint te vagy, és netán akad használható ötlete is? Vagy netán a kezedben van valami hiba? Talán ezt kellene megpróbálni!
2011. nov. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A fejcsapkodásnak 3 oka lehet:

Lovas hiba: túl kemény kéz, nincs a lónak bizalma a lovas keze iránt

Nyeregtájékról eredő fájdalom, hátfájás vagy nem megfelelő szerszám

Túl éles zápfogak, amik fájdalmat okoznak

Ha az első kettőt kizártad, akkor benned van a hiba. Igaz régi a kérdés, kíváncsi vagyok, hogy sikerült-e már kiküszöbölni.

2011. nov. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!