Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Teknős vagy inkább törpenyuszi?

Teknős vagy inkább törpenyuszi?

Figyelt kérdés
Melyiknek olcsóbb a tartása, és ti melyiket választanátok?
2011. febr. 4. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
A teknőst könnyebb tartani, szerintem olcsóbb is, nincs vele annyi meló, mint a nyuszival, amelyik bogyózik (nem tarthatod 24 órát a ketrecben naponta) és szőrös. Viszont a nyuszi értelmesebb állat.
2011. febr. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem nyuszim volt de nem lehett kint sokat és nagy helyenmivel vannak kutyáink akiktől félt. Nem sokat volt kint kicsit antiszoc. isvolt, én ha visszagondolo inkább egy teknőst vettem volna, bár azt a kis szőrzsákot is imádtam, csaka mai nyulakat túltenyésztik és az enyém másfél éves korában agyvérzést kapott.:(:/
2011. febr. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:

A teknős olcsóbb, de csak nézegetni lehet, és nem is túl izgalmas a viselkedése. Ugyanúgy sok koszt termel, mint a nyúl, gyakran cserélni kell a vizét mert tiszta trutyi lesz pár nap alatt.

A nyúl ketrece nem olcsó, és hetente 2x kell almozni, hogy szagtalan legyen. Viszont ha a kisnyulat egy rendes tenyésztőtől veszed, akkor nagyon könnyen megszelídül, élvezik a simogatást, érdeklődnek irántad, és még akár egyszerűbb trükköket is taníthatsz neki.

2011. febr. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én a nyuszit, mondjuk már van is :)

teknősre sose vágytam, azt nem lehet szeretgetni, simizni... nyuszik értelmesebbek jóval...

enyém szobatiszta, hallgat a nevére, egész nap kinn van, nem rágott még meg semmit, mondjuk leköti magát a kutyával, lehet azért nem rongál...

volt egy nagyon okos válaszadó, aki írta, hogy túl vannak tenyésztve, dehogy vannak... csak meg kell nézni, honnan veszel, jó tenyésztőt kell keresni, és nem ér meglepetés!

a nyusziknak egyedül a táplálkozására kell odafigyelni...

[link]

[link]

2011. febr. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Volt teknősöm és szerettem is, de milyet vizit vagy szárazföldit, mert a vízi az olcsóbb, ellenben a szárazföldi, meg ha megnő megy utánad, és kedves háziállat lehet.

A nyuszi más kategória, az induló készlet kb. 25000ft, nyulastól, ketrecestől, és félévente/évente oltatni kell, és figyelni kell a táplálására mert nagyon kényes a gyomra. Cserébe szelídíthető, cuki, játékos, tanítható, szobatiszta ki szőrmókod lesz.

2011. febr. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szerintem törpenyuszit vegyél...sokkal értelmesebb mint egy teknős....és a nyuszik könnyen szobatisztaságra nevelhetőek...(:

De ezt neked kell eldönteni!😄

2016. márc. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!