Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik állattal...

Szerintetek melyik állattal lenne kevesebb gond? Törpenyuszi vagy vadászgörény?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy kisállatot, akit a lakásban tudok tartani, aki nem piszkít úgy és nem is olyan szagos mint egy nagytestű kutya. Mivel van két kutyám, de őket emiatt nem tudom lakásban tartani. És szükségem van egy olyan társra, akivel akár együtt aludhatok, és mivel a szabadidőm nagy részét a szobámban töltöm, ezért nem is lennék egyedül.

A baj az, hogy általában 3 ig iskolában vagyok, de azután lenne időm foglalkozni vele. Felelős állattartó vagyok. A kutyáimat is én tanítottam, tehát jó kezekben lenne.

Ti mit gondoltok? Esetleg akinek van valamelyik közül állata, elmondaná hogy mennyi " gond " van vele otthon ?


2011. márc. 20. 16:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ennyi idő alatt egy görény tuti szétszedi a házat. :D Legalább hónapokig nonstop felügyelet alatt kell tartani, de ha már megtanítottad neki, mit szabad és mit nem, ha éppen olyanja van, ugyanúsz megrág mindent.

Nyuszi dettó, de talán egy kicsit nyugodtabb állat, persze ez az egyéni jellemétől függ nagyrészt. Úgyhogy sztem nyuszi. :D De mindekettő aranyos.

Viszont mielőtt valaki leszólna: ezek az én közvetett tapasztalataim, sajátom egyik sincs, közeli barátoknál viszont akadnak. :D

2011. márc. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A vadászgörény rettentő sok időt és türelmet igényel, ha egyszer elszökik, nem jön vissza, és nem érzi jól magát a ketrecben sem.

Szerintem nem lenne jó választás.


Akkor inkább törpenyúl.


A helyedben inkább macskát tartanék egyébként, minden kritériumnak megfelel, és sokkal emberbarátabb, mint a fenti kettő.

2011. márc. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nyusz egyszerűbb. De csak akkor vágj bele, ha van időd, energiád, lehetőséged, hogy foglalkozz vele.
2011. márc. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
az én vadászgörényemmel több gond van mint a kutyámmal :)
2011. márc. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

hát akkor inkább nem veszek görényt :D

Lehet, hogy a cicánál maradok, csak épp most ment el már a második cicám, és nagyon rossz érzés. Kedvencem volt és rossz elveszíteni. :/

2011. márc. 20. 17:32
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát, igazából egyikkel sem tudnál együttaludni. Nekem nyulam van, és már próbáltam, de mindig elugrál, úgyhogy inkább hagyom. Tényleg inkább akkor a cicus lenne neked a megfelelő.
2011. márc. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Örülök, hogy nem vágtam bele egyből.

2011. márc. 21. 17:15
 8/11 anonim ***** válasza:

a szabadidődbe ne a szobába gubbassz, sétálj a kutyusokkal játszál velük, jön a jó idő :)

egyébiránt a nyuszival jóval kevesebb gond van, mint a görénnyel, de az együtt alvást felejsd el, a nyuszi nem olyan, mint egy kutyus, vagy egy macska...

a nyúl az nyúl :)

2011. márc. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi. :D

Csak régen volt egy kis ideig nyuszim, de az nagyon kis ragaszkodó volt. Mikor ledőltem egy kicsit tévét nézni ő a hasamon feküdt. Meg " puszilt " .. mint a kutya szokott. :D

Csak azért gondoltam, hogy minden nyuszi ilyen barátságos. :)

2011. márc. 22. 06:07
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább cicát válasz társnak ők nagyon tudnak kedveskedni és jól bírják a lakásban élést is.Az én cicámmal sincs semmi gond nem tesz tönkre semmit és teljesen szobatiszta.
2011. ápr. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!