Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen rovar lehet ez?

Milyen rovar lehet ez?

Figyelt kérdés

A hálószobában szokott előfordulni 3mm hosszú, 1mm széles fekete, kemény rovar/bogár. Elég idegesítő tud lenni mikor takarítás után fél órán belül minden tele van velük. Valaki a nevét meg tudná mondani, és hogy mivel irthatjuk ki őket? Ja és úgy néztem a hangyákat nem igazán szeretik.

[link]

[link]

jobb képet nem tudok csinálni


2011. febr. 10. 23:03
1 2
 1/12 anonim válasza:
Nem valamilyen buzamezo mellett laksz? Ugy neznek ki mint egyfajta gabonakartevo. Persze ez csak feltetelezes. A kepek alapjan majdnem lehetetlen eldonteni.
2011. febr. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát falun lakom.. A közvetlen közelben nincsenek búzamezők, de 1km-es körzetben megszámlálhatatlan mennyiségűt találhatunk.
2011. febr. 10. 23:37
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is valami ormányos bogár. Anno gimis állatházba zsákostul hoztuk a búzát meg a kukoricát, abban mászkáltak ilyenek.

Nézd át az élelmiszerraktáradat, nehogy onnan szaporodjanak!

2011. febr. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez szerintem a ZSIZSIK nevezetű kis bogár.


kép: [link]



infó: [link]

2011. febr. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én is zsizsiknek nézem.

Nézd át az összes lisztet, búza és kukoricadarát, száraz babot a lakásban. Abban laknak.

Sok sikert a megszabaduláshoz! :)

2011. febr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

tényleg meglehet hogy valami gabona kártevő, esetleg zsizsik mert minálunk van miben élni, tartunk az udvaron búzát, tengerit, van itthon liszt is mindig meg bab, szóval valószínű hogy a felsoroltak közül vmelyik :D

köszi eddigi válaszokat :)

2011. febr. 11. 20:31
 7/12 A kérdező kommentje:
De amúgy ezek nekünk a padló alól jönnek fel tavasszal (amikor sok virág van a házban azon bejönnek) és ősszel, nem lisztben szoktuk találni. Ilyen laminált padlónk van alatta parkettával, ha valakinek ez segít. :)
2011. febr. 11. 20:40
 8/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy akkor tévedtem, még utánanézek! :)
2011. febr. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Esetleg még lehet szú... de az nem biztos
2011. febr. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha jól gondolom, szú élő fában lakik, de un. kopogóbogár lehet a hívatlan látogató.
2011. febr. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!