Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Két kecskének (az akolon...

Két kecskének (az akolon kívül) elég egy 500 négyzetméteres kert legelésre? Két nőstényt szeretnék tartani. Mennyi tejet adnának/hét?

Figyelt kérdés
2011. febr. 25. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha megfelelően táplálod akkor 2-4 litert is adhat, egyedfüggő. Anyósomék kecskékkel foglalkoznak (sajt), onnan tudom. :) Télre elapasztanak, majd amikor leellenek (február eleje körül) akkor indul be megint a tejtermelés, egész októberig kb. Tehát ha napi mondjuk 4 litert ad a 2 kecske, akkor hetente számolhatsz 25-30 liter tejjel.
2011. febr. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az 500m2-es kert maximum néhány napig elég, ha az udvarban található összes bokrot,cserjét is lezabálhatják. Utána mit fognak enni? Ezen kell komolyan elgondolkodni. Ahhoz, hogy a két gödölye tejet adjon, ellenie kell akár az embernek. Tenyésztésbe vétel kb 1 éves korban történik.

Ilyen apró kertben kecskét tartani nem igazán jó ötlet, mert gyakorlatilag mindent vásárolni kell (széna,szalma stb), kivéve ha valahol a közben tudsz területet szerezni ezek megtermelésére.

2011. márc. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Igazat adok a második válaszolónak is.

Azt még előzőleg elfelejtettem leírni, hogy a kecske összetaposott füvet nem igazán eszi meg. És ha nagyon sok nyers füvet, gazat eszik akkor a tejen megérződik a friss fű íze, meg az illatosabb gazok is kiérződnek. Ebben is gondolkozni kell.

2011. márc. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát akkor fájó szívvel lemondok a kecsketartásról. Kínozni nem akarom őket a kis területtel..


Köszi a válaszokat!:)

2011. márc. 3. 10:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kínzod őket a kis területtel - van olyan fajta ami ezt elviseli (ez a szánentáli) -, lehet úgy is tartani őket.

Viszont az anyagi ráfordítás sokkal nagyobb, mint a kecsegtető haszon. Ha szeretnél kecskét tartani, nem kell róla le mondani, csak cseréld le a kis kertű házadat egy nagyobbra. Tudom manapság ezt mondani nagyon könnyű, viszont megcsinálni sokkal nehezebb.

2011. márc. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!