Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha a papagájokat be lehet...

Ha a papagájokat be lehet tanítani a szavak ismétlésére, más állatot miért nem?

Figyelt kérdés

Ha a papagáj meg tud tanulni ember által használt szavakat ismételni akkor pl egy macska vagy kutya miért nem tudja?


És az állatok miért nem tudnak beszélni? Úgy értem, még csak nem is hangokba "beszélnek"m mert pl a kutya ugatása mindíg ugyan olyan max a hanglejtés más, míg az emberek nyelve betűket használ betűhangokat amelyek azért elkülöníthetők egymástól (pl: j - k)

Miért kell a beszédhez nagy agykapacitás?


2011. márc. 5. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Na ne viccelj velem, az én kutyám nem hogy beszél, de megtanult három nyelvet. Igazán nem értem a kérdést.


:D :D vicc volt



csak két nyelven tud :D

2011. márc. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
bocs, nem hagyhattam ki
2011. márc. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak a beszédhez kell nagy agykapacitás, hanem ahhoz is, hogy az ember felfogja azt a tényt, hogy a legtöbb állat tökéletesen elkommunikál egymással, és a legtöbbjük minket is megért. Nem szabad emberként kezelni őket, és nem szabad elvárni, hogy emberként viselkedjenek. Nincs szükségük arra sem, hogy beszéljenek. Inkább nekünk kéne megtanulnunk helyesen kommunikálni velük.

A papagáj azért beszél, mert képes olyan hangokat kiadni, mint az ember, és le tudja utánozni a beszédet. Egy kutya ugatni tud, mert ezt a hangot tudja kiadni, ő ezzel, és testbeszéddel kommunikál, sok esetben hatékonyabban, mint néhány embertárs.

A beszédképesség, az olyan szintű kommunikáció, amelyre az ember képes, különleges kiváltság, az evolúció eredménye, a törzsfejlődés csúcsa. Néhány papagáj is beszél, de nem fog veled elkommunikálni a napi eseményekről, megvitatni az alkotmányt, szidni a zsidókat, vagy elmagyarázni neked a logaritmust.

A törzsfejlődés tudja, hogy melyik teremtménynél hol húzza meg a képességek határát. Az amőba sem beszél, mert nincs hozzá agya, a százlábú sem beszél, mert nem képes rá, és egyébként sem értem, hogy miért várnád el a kutyádtól, hogy beszéljen. Ő kutya. Nem ember. És ez benne a szerencse, mert így tudod őt legjobb barátodnak tekinteni. És ha például felteszel egy ilyen kérdést, nem fogja neked azt mondani, hogy b@azmeg állat vagyok, ne szivassá már!

2011. márc. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
erre a kérdésre nincs válasz, ez kb olyan mintha azt kérdeznéd: ha a tyúknak van szárnya akkor a barna medve miért nem?
2011. márc. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem várom el pl a kutyától sem h beszéljen, csak kíváncsi vagyok hogy ők hogy hogy nem tudnak beszélni.

Vagy pl a kutyák számára is egybefüggő "ugyan úgy hangzó" dolog az ember beszéde is? Mint nálunk a kutya ugatás.

2011. márc. 6. 08:42
 6/7 anonim ***** válasza:

A kutyák azért nem tudnak úgy hangot utánozni, mint a madarak, mert teljesen más az anatómiájuk, más a hangképzésük. Meg nincs is szükségük rá, a papagájok biztosan hasznáják ezt a képességüket valamire, a természetben semmi sincs csak úgy, fölöslegesen.


A kutyák ugatása csak egy laikusnak hangzik ugyan úgy, aki ért hozzájuk, rengeteg dolgot leszűr belőle. A kutya pedig nem ugyan olyannak, nem egybefolyónak hallja a szavaidat, hiszen a nevét és az egyéb parancsszavakat is megérti, de emellett nagyon meghatározó nála a testbeszéd, a hanglejtés, a kisugárzás.


Az, hogy mi a kommunikáció ilyen szintjére jutottunk, az evolució (eddigi) csúcsa. Nagy agykapacitás kell ennyi információ tárolásához, használatához, ennyi alternatív fogalom megértésehez. Az állatoknak erre nincs szükségük, köszönik szépen, ha nem cseszegetjük őket, tökéletesen megvannak.

2011. márc. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

itt a bizonyíték, hogy a kutyák tudnak hangokat utánozni:

http://www.youtube.com/watch?v=Td9ndmvMu1U

2011. márc. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!