Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy a kutyáimna...

Mit tehetnék, hogy a kutyáimnak ne legyen semmi bajuk?

Figyelt kérdés
Hónapok óta egér problémával küzdök otthon. Eleinte próbáltam a humánus módszert választani és élvefogó csapdát tettem ki. Persze megfogni nem sikerült őket. Mostanra kitettem a hagyományos egérfogót, 3-at befogtam vele. Így viszont minden reggel a sírás kerülget mikor megtalálom a kisegeret a csapdában (főleg, hogy a mai még élt). Mérget nem merek kitenni a kutyáim miatt. Milyen megoldás van még, hogy "elköltözzenek" az egerek? Ha nem muszáj nem akarom megölni őket.
2009. febr. 24. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Szerezz egy macskát. Általában beválik :)
2009. febr. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ideiglenesben hetekig volt nálam 2 macska, nem vált be :(
2009. febr. 24. 09:39
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezzel a problémával küzdöttem. Kutya a lakásban, egerek jelentek meg. Sajnáltam bántani öket. Elmés agyberendezésemmel vártam, hátha elmennek. Persze!:)) Még több lett. Az elsö kifogottat megsirattam. Egyet élve kapott el, azt szabadon engedtem az udvaron. Aztán lassan elfogadtam, hogy ki kell fogjam egyenként. Még mindig elszorul a torkom, amikor hallom elcsattanni a fogót, ki is megyek fél órára a házból, hogy ne halljam a szenvedését. Meg kell tanulni ezt elfogadni, különben sosem szabadulsz tölük.
2009. febr. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Szerintem akkor marad, hogy minden reggel sírás közepette indulok dolgozni és bízom benne, hogy tavasztól esetleg nem járnak be. Valaki ajánlotta, hogy próbáljam ki az ultrahangos egérriasztót. Arról nincs tapasztalatod?
2009. febr. 24. 13:37
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ultrahangosról én is hallottam, bár én kutya mellé nem tennék, tekintve, hogy az ők hallástartományuk is messze az ultrahangok fölé nyúlik. Szerintem zavarná őket, bár sosem próbáltam. Teljességgel megértelek, pár hónapja patkányok (!) jelentek meg a házunk körül, két böhöm nagy bestia, mire észbe kaptam a mennyezetben kezdtek fészket rakni (a gerendák és a gipszkarton borítás között), rángatta a konyhai csillár vezetékét, hogy az egész mozgott tőle. Mindent elolvastam róluk, és rájöttem, hogy nagy bajban vagyok, mert gyakorlatilag kiirthatatlanok. Mindenki azt mondta, hogy használjam azt a ragasztós fogót, amiből még a macska sem tud szabadulni. Képtelen voltam rá, mert élve kapja el, és napokig nem pusztul el az állat. Végső kétségbeesésemben egy éjszaka erőből megdöngettem a mennyezetet, hogy legalább aludni tudjak, hiszen egy hete minden éjjel lestem, mikor rágják át a mennyezetet. Pokoli zajt csaptak. Akkor és ott már nem voltam állatszerető, felesküdtem, hogy másnap kirakom a ragasztót, és egy bottal verem agyon, ha szembekerülök vele.. Nem vagyok büszke rá, de teljesen kivoltam. És láss csodát! Másnapra teljesen felszívódtak!:)) Szó szerint csoda történt!


Örülnék, ha valaki mondana egy praktikus megoldást, de én sajnos nem látok más kiutat..:(

2009. febr. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ezért is kérdeztem ezt az ultrahangost, mert gondolom a kutyáknak se jó. Köszönöm a választ, szerintem nekem is marad, hogy irtom a csapdával és a ragasztóssal :(
2009. febr. 25. 09:17
 7/10 anonim ***** válasza:
Van elektromos egérfogó is, tán valamivel humánusabb. Szerintem a ragasztós csapda az, ami nagyon nagy gáz, azt nem használnám. De ha beszerzel egy foxit vagy jack russel terriert, az tuti kivégzi az egérkéket
2009. márc. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én az élve befogás és elengedés híve vagyok. Egy fél szem dióval kitámasztok egy befőttes üveget, hogy az egérke csak belülről tudja elérni, és a butácska befelé fogja húzni, az üveg bezárul, reggel pedig ki lehet vinni. Ha a dió nem válna be tegyél csokit a dióhéjba, arra nagyon gerjednek. Próbálkoztunk sajttal meg szalonnával is, egyik se kellett neki, a csokival viszont egyből elkaptuk. A ragasztós módszer nem túl humánus, ha mindenképp irtani szeretnéd, használj hagyományos egérfogót, talán még ez a leghumánusabb.. a ragasztó meg a méreg csak hosszú haláltusát eredményez..
2009. ápr. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a probléma egyenlőre talán megoldódott. Ahogy bejött a jó idő az egérkék kiköltöztek tőlünk. Ragasztósat nem tettem ki, épp elég volt a hagyományos csapda is :( A gondnok rakott ki a lépcsőházban mérget (rettegtem is nehogy nálam haljon meg egy egér és a kutya megegye). Amúgy próbáltam a diós trükköt is, az élve fogó csapdát csokival töltöttem meg, vittem macsekot stb. Szerintem minden létező módszert kipróbáltam, de nagyon okosak voltak mindig kicseleztek :) Most csak bízni tudok, hogy jövő télen nem nálam akarnak megszálni :D
2009. ápr. 15. 14:58
 10/10 anonim válasza:

Diós csapda.

Egy virágcserepet kitámasztok egy fél dióval alá valami műanyag falap kerüljön az egér ellöki a diót a cserép rázárul, csak ritkán történik halálos baleset és ha meg túléli akkor csak ki kell vinni a kert végébe.

2010. febr. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!