Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Találtam egy lepke bábot mit...

Viháncka kérdése:

Találtam egy lepke bábot mit tegyek?

Figyelt kérdés
A kert rendbetételénél a földön találtam egy 5cm-es bábot és szeretném tudni melyen lepke báb lehet, és hogy hogyan tudnám kikelteni, hogy utána elengedhesem.
2011. márc. 27. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
41%
Add oda a tyúknak ha majd kikel 23ft vagy rántotta lessz belőle de ugyanez van a békéval,csigával,stb
2011. márc. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%
tedd fel 1 fára és hagy békén! majd kikel ha szerencséd van és nem halt bele mig babráltál vele! :)
2011. márc. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha tényleg kíváncsi vagy...


Nem tudom van e kutyátok macskátok, vagy átjár-e hozzátok valamelyik... de!


Ha barkácsolós kedvű vagy akkor csinálhatsz neki fából egy keretet (úgy nézzen ki mint egy kocka vagy téglatest de csak az élei legyenek meg. (ha van rácsos höriketrec az is jó, ha a rácsra kívülről szúnyoghálót erősítesz hozzá. A lapjára pedig tűzz szúnyoghálót tűzőgéppel (ezeket később lebonthatod... az egyik oldalát csináld meg úgy hogy ki lehessen nyitni, majd rendezz be neki egy kis életteret, száraz gally meg ilyesmi, legyen a tetején olyan ami megvédi az esőtől és a napsütéstől...majd tedd olyan helyre ahol a szabadban van, de nem elérhető a kisállatok számára... más dolgod nincs a többit majd a természet elintézi. ( ha felteszed csak úgy magában a fára akkor egy madár simán megeheti :( ) de ha kikelt és szép nagy szárnyai lettek ( 20 perc alatt megnő neki) akkor azért engedd el!


Nálam kiskoromban két bából két teljesen más pillangó kelt ki :) Ezt az élményt nem cserélném el semmire, főleg egy tojásra ami csak 30 Ft...


ui: ne tedd dunsztos üvegbe, mert bepállik, megnő a hőmérséklet és kikel. Ezzel nem lenne baj, de ha idejekorán kel ki akkor nem lesz tápláléka és elpusztul.


Sok sikert!


Ha sikerült és kikelt én személy szerint szívesen látnék róla egy képet :)

2011. márc. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem -igaz csak egy kis időre - de ilyenem volt (kikelés után elengedtem)


[link]

2011. márc. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!