Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyek a kifejezetten odabent...

Melyek a kifejezetten odabent tartható macska vagy kutyafajták?

Figyelt kérdés
Milyen állatot vegyek amit odabenn lehet tartani kivéve papagáj... vannak kifejezetten ilyen macska vagy kutyafajták? de nem kutyamacskát is szívesen veszek.
2008. febr. 10. 07:32
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
ezt a kérdést most mi a ... kellett átírni?
2008. febr. 10. 08:38
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

helo

az ozpincs nagyon kisfajta kutyus ami a hidegbe kint azt lehet mondani megfagyn,tehat benti kutya,macsertek,de a kis termetu kutyusokat lehet bent tartani attol fuigg,hogy milyen mozgasigenyeik vannak nezz utana googleba ird be asszem kutya apolasa es ott lesznek a fajtak

2008. febr. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Vegyél rágcsálót (egér, hörcsög, stb) vagy csincsillát is sokan tartanak. Ha kutyát veszel és csak lakásban akarod tartani, akkor mindennap (ha esik, ha fúj) vinned kell őt sétálni, naponta többször is! Véleméynem szerint a macskák nem szeretik igazán, ha csak bent lehetnek. De biztos van olyan fajta is, amelyik jobban viseli.
2008. febr. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
12%

Sziasztok!

Panelba nem ajánlom semmiféle kutyafajtát mert depressziós lehet mivel minden kutya igényli a mozgást én bent tartottam 1 évig és most hogy kint van teljesen megváltozott a viselkedése élénk és sokkal jobban érzi magát.

Ha cicát veszel akkor érdemes nőstényt mert nem lógósok mint a kandúrok akik állandóan csajoznak.

A rágcsáló tényleg nagyon jó kivéve a tengeri malac mert az nagyon büdös hiába takarítod minden nap.A legjobb választás: degu,csincsilla,

A degu nagyon kezes és barátságos nekem volt és nem csalódtam.A csincsillához kicsit több türelem kell nem könnyű megszelíditeni és nem is lesz olyan kezes mint egy degu.A hörit és az egereket azért nem ajánlom mert 3-4 évig élnek és hiába kicsike pláne ha gyerek is van nagy fájdalom elveszteni egy ilyen kis jószágot is.

2008. febr. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
91%
A cica jól türi a bentlakást,rövidszőrűt és nőstényt vegyél.Minnél hamarabb ivartalanitsd,akkor nagyon jó társad lesz.
2008. febr. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk volt hörcsögünk, az tényleg probléma, hogy rövid ideig élnek. Volt tengeri malac is, valóban erősebb vizeletük szaga, és ha kiengedjük, potyogtatnak minden felé. Most csincsillánk van, nagyon aranyos, de szeret szaladgálni, viszont bogyózik ő is minden felé és rágcsál is, a szőre nagyon finom, de nagyon hullik és száll a levegőben minden felé. Én kutyát lakásban csak rövid ideig tartottam, nem hiszem hogy vállalkoznék rá máskor.

Most van egy birman cicánk, kifejezetten lakásban tartjuk, nőstény, de ivartalanítattni kell, mert elég nehéz vele, mikor ivarzik, és nyugottabb is lesz utána.

Azért jó, mert nem kell kivinni sétáltatni, nem lesz piszkos, mint a kutya, viszont ha valaki nem bírja a sok

szőrt, elég nehéz dolga van vele, de ez érvényes a rövid szőrű állatokra is, ugyanúgy hullik a szőrük, csak a hosszabb szőrűeket még kefélni is kell. Egyébként a cica a legtisztább bent tartható állat szerintem, a gazdának kell odafigyelni, hogy az almot rendszeresen tisztítsa.

Mivel a lakásban szabadon járkálhat, drága és féltett bútorok mellé viszont nem ajánlom, mert a körmeivel elég szépen megdolgozza ezeket. Egyébként cica, ha kicsi korától lakásba szoktatott, az egyszerű házi macska is kitűnő választás lehet, akár menhelyről is.

2008. febr. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

Sziasztok! Nekem két cicám van. Eddig nem voltunk híve, hogy lakásban állatot tartsunk, de minkét cicát utcán találtuk és megsajnáltuk őket. Ellenkező neműek. Azt hittük, hogy sok gond lesz velük, de nem. A cica panel lakásban nagyon jó állat, nincsen velük semmi gond. Kicsit hullik a szőrük, ezért többet kell porszívózni = ), de nagyon hálásak tudnak lenni. Sokan mondják, hogy akinek cicája van nem igazán hajlamos a depresszióra és ez igaz is. = )Én a macskát, hörcsögöt, halat tudnám ajánlani benntre, a kutya szerintem kinnt érzi jól magát, bármilyen szoba kutya fajta is, ha leviszik sétálni vagy a szükségeit elvégezni, alig lehet utánna felráncigálni őket. Ha viszont cicát választasz, mindeképpen ivartalanítsd majd őket, mert ha olyan időszakuk van meg tudnak őrülni. Főleg a nőstény nagyon tud nyávogni, fetreng, szóval meghülyül teljesen. A hím pedig körbe jelöli a területét a lakásba, az se kellemes. Általában a macskák helyhez ragaszkodnak, de nagyon tudnak szeretni és emberhez is kötődnek. A dorombolásuk meg kifejezetten gyógyító hatású.

Sok sikert a választáshoz!= )

2008. febr. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a választás attól függ,mennyit akarsz vele foglalkozni.Ha macsot választasz,előnye hogy nem kell sétáltatni,csak akkor kell simogatni ha ő is akarja.Hátránya,hogy öntörvényű,mindig azt fogja csinálni amit ő akar.Kutyák között is sok van amiből választani lehet.Csak lakásban tarthatók az ölebek,a kistermetű szobakutyák.Igénylik a sétát,a törődést,és méretük ellenére kitűnő jelzőkutyák.Igazi társsá válik,szinte csüngenek a gazdi szavain.Nekem is most van először mini bolognese kiskutyám,de minden előző állatomat csak utána tudom sorolni.Pedig voltak halaim,nimfa papagájom,gyönyörű perzsa macskáim,nagyméretű kutyám.Mindegy,mit választasz,legyen benne annyi örömöd legalább,mint nekem.
2008. márc. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
NEKEM VAN CICÁM,NAGYMÉRETŰ KUTYÁM ÉS NAGYON JÓL MEGVANNAK A GYEREKEKKEL.
2009. márc. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
AZ UTOLSÓ VAGYOK ,IGAZ A NAGY KUTYÁK NEM KIMONDOTTAN LAKÁSBA VALÓK ,DE JÓ TÁRS.
2009. márc. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!