Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyi tejet ad egy tehén,...

Mennyi tejet ad egy tehén, mivel kell etetni és meddig él? :-)

Figyelt kérdés
2011. ápr. 21. 21:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Fajtától is függ, a holstein többet, a magyartarka kevesebbet. Ez utóbbi viszont zsírosabb tejet ad. Etetni szénát (réti és lucerna), kukorica szilázs-lucerna szenázst, tápokat, esetleg répát sütőtököt szoktak vele. Attól függően, hogy szárazon áll, vemhes, vagy tejel...
2011. ápr. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Mindent összevetve megéri tehenet tartani? Napi hány liter tejet ad és meddig él? Ha -tól-ig értéket írsz már örülni fogok neki, csak hogy képben legyek. :-)

2011. ápr. 22. 15:09
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha van takarmányod, nem kell venni, akkor esetleg, egyébként nem éri meg. Nem beszélve arról, hogy állat mellett nincs hétvége, húsvét, betegség, nyaralás... Annak naponta 2× enni kell, fejni kell, azt almozni kell... Marha sok meló ám.. A napi tej mennyisége fajtától, takarmányozástól is függ, de kb. 30 liter.


Itt van a témával kapcsolatban egy kis infó:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2011. ápr. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem pontosan mi a kérdést, hogy megéri-e tehenet tartani, - tejhozamra, nem válaszolok, mert korábban kaptál kielégítő választ - de, hogy otthon magadnak a kert végében tarts egy tehenet, így megspórolod az UHT tej árát, fölösleges. Rengeteg idő, azt rendben tartani és etetni. A takarmány és alom pénz. Plusz, a kérdésedből úgy ítélem - ne vedd sértésnek - hogy nincs/nem sok tapasztalatod van e téren, úgyhogy az esetleges hibáid (állategészségügyi, technológiai) korrigálásai is sokba kerülnének. Ha már házi tejet akarsz, a kecske bőven elég. Igénytelenebb, és nem ad tejfölösleget. Bár nem tudom mekkora háztartásban élsz, meg mennyit fogyasztasz de átlagot nézve a tehéntejből maradna ki. Persze el lehet adni, de érted.
2011. ápr. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg városi vagyok, de így alakult az életem. Most viszont, 2-3 éven belül várhatóan falura költözöm és lesz lehetőségem tehenet tartani. Emiatt érdeklődöm így bőszen. :-)
2011. ápr. 22. 16:09
 6/14 szmgy válasza:
csak akkor ad tejet ha előtte volt bocija,és néha ismét kell fedeztetni,hogy a tejmennyiség megmaradjon. Néha /évente/2-3 hónapig nem tejel a vemhesség utolsó idejében pihentetni kell,élettartama kb.15 év
2011. ápr. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

16:04 vagyok. Akkor csak megerősíteni tudom, a kecskét. Ha nem célod nagy számban, gazdasági céllal tartani, hanem csak saját felhasználásra, akkor kecske ideálisabb. Mint már mondtam: igénytelenebb (táplálékra és környezetre is), kisebb hely, kevesebb élelem elég, szerintem talán egyszerűbb is takarítani (bár ez objektív).


Persze, ha mindenféleképp tehenet akarsz, ki tart vissza, de ezek megfontolandók előtte. Előttem szóló jól mondta, a tejképzéshez (ha googleben keresel "laktáció") ellés szükséges. Tehát, vagy olyan marhát/kecskét vegyél, ami már ellett, vagy olyan üszőt/jerkét, ami hasas. Mert, ha már megvetted és után kell fedeztetni egy kezdő állattartóként szintén nyűg. Igaz, ha falura költözöl lehet a szomszéd Pista bácsinak, van bikája és beugorja neked egy üveg pálinkáért, de az előzők biztosabbak.


Erről még lehetne sokat írni, de szerintem egyelőre elég, ha van kérdés szívesen válaszolok még.

2011. ápr. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Van még, ahol tartanak bikát?? Nem hiszem, veszélyes jószágok azok nagyon... Legjobb tudomásom szerint ma már gyakorlatilag csak mesterséges termékenyítés van, amit egy inszeminátor végez el jó kis pénzért... Van is egy vicc ezzel kapcsolatban, hogy a tehén a termékenyítés után visszafordul: doki legalább egy puszit.....
2011. ápr. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
14:12 - de aranyos vagy :)
2011. ápr. 24. 14:15
 10/14 anonim ***** válasza:
Azért csak van olyan hely. Például ismerősöm. Családi tejelő tehenészete van, nekik van egy bika.
2011. ápr. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!