Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen háziállat való nekem?

Milyen háziállat való nekem?

Figyelt kérdés
Eddig cicám,hörcsögöm és papagájom volt. A cicákkal az a gondom,hogy mindig elkóborolt valahova,nem lehetett úgy otthon tartani,mint egy kutyust pl. A hörivel semmi gond nem volt,csak nem nagyon tudtam vele mit kezdeni. Túl picike,nem maradhat csak úgy szabadon a szobában,bezárva meg sajnáltam. Papagáj csak megvigyázásra volt nálunk,de a szomszédok tíz percenként jöttek,hogy hallgattassuk már el. Szóval nem sokra mentünk vele. Most fogunk kertesházba költözni,gondoltam kutyára,de azt meg anyu nem akarja,mert hogy egész nap be lenne zárva,amíg suliban vagyok,meg ha táborba mennék vagy később a haverokkal,barátokkal mennék,akkor is az ő nyakán maradna idővel,mivel a legtöbb helyre nem lehet bevinni,meg nem tudnék úgy velük szórakozni,ha neadjisten vinném,szóval otthon kéne hagynom. Sétáltatni meg kell,különben szétrág mindent. Meg a törzskönyv,oltások,stb miatt nem akar ekkora felelősséget vállalni. Viszont szeretnék valami háziállatot,aminek nem olyan katasztrófa ha nincs sétáltatva,hasonlóan lehet kezelni,mint a cicát-kutyát,és nem venné el az összes időmet (ez nem azt jelenti,hogy nem foglalkoznék vele,de nem szeretném minden programom lefújni miatta,mert a szüleim csak úgy engedik,ha csak én gondoskodom róla,és nem marad a nyakukon)
2011. máj. 1. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Tengerimalac?!
2011. máj. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tengerimalacok? :) Nagyon cukik nem kell őket sétáltatni...de azért kell velük foglalkozni!Én is most kaptam nagyon édik.Ha azt veszel akkor két egyneműt vegyél :)
2011. máj. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
tengerimalac, nyúl, kígyó, vadászgörény, csincsilla
2011. máj. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Javaslom a teknőst ha játszani akarsz vele ki veheted az akváriumból és a szobába kicsit "sétálhat" persze ne hagyd hogy az ágy szekrény alá bemenjen barikádozz el neki 1 kisebb utat ahol kicsit mászkálhat. Nekem nagyon sokáig volt de el ajándékoztam mert munkám miatt külföldön voltam kb 2 évig, de nagyon ritkán még látom.
2011. máj. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha kertesházba fogtok költözni, papagáj sem lesz már zavaró:) Amúgy ha nem csak megvigyázásra kerül hozzátok, és már megbízik benned, nem lesz eszméletlenül hangos. Onnantól csak csicsereg.


De ha ezt nem, én is a tengerimalac, hal, vadászgörény (bár vele szinte többet kell foglalkozni, mint egy kutyával, úgyhogy ezt inkább nem), gyík, madárpók, egérke közül valamelyikre szavazok.

2011. máj. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A nősténymacskák sem kóborolnak el általában, és a cicák még mindig a legegyszerűbben tartható háziállatok. :)
2011. máj. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én ajánlom a patkányt. Intelligens, tanítható, ragaszkodó, szobatiszta. Tenyésztőtől véve 1-2 ezer Ft és kézhez van szoktatva, fiatalon és egészségesen kapod meg, ráadásul a színét is te választod meg. Ha egyedül tartod, akkor te leszel a társa, és akkor legalább kétnaponta foglalkoznod kell vele, kivenni, megsimizni, de ha nincs időd foglalkozni vele, akkor is csak kiengeded a szobába futkosni kicsit. Én általában 1-2 órára engedem el, a szoba már "patkánybiztos", így nagyon figyelni se kell rá, szóval tanulási idő alatt mehet, amerre lát. Ha kicsit kevesebbet foglalkozol vele, akkor vegyél inkább két patit, egyneműeket, hogy ne szaporodjanak. A nőstények izgágák, mennének mindenhova, tele vannak energiával, a hímek inkább megülnek, ha szerencséd van, tudsz vele tévézni is, mert elalszik az öledben simizés közben. :)
2011. máj. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Patkány, csincsilla.
2011. máj. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!