Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi ez a 3 mm-es fekete bogár?

Mi ez a 3 mm-es fekete bogár?

Figyelt kérdés
Néhány hete észrevettem, h. az ágyam széléből, ahol rögzítve van az ágy táblája, rendszeres feljön napi 1-3 ilyen kis fekete, 3 mm-es fekete bogár, a háta nem lapos, ilyen "domború-szerű", nagyon lassan mozog, ha mozog, mert általában mozdulatlan, és csak a rés közelében van, onnan nem merészkedik messzire... mi lehet ez, és hogy írtsam ki onnan?
2009. márc. 8. 16:25
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
60%

Off: hát aki segített az korántsem tudja mit beszél...Max. tippelget!

Ahogy írta: "katicafélék" hát ezek nem azok csak úgy elárulom(látsz egyálltalán bennük valami katica vonást)...unokatesómnál is voltak ilyenek és egyre csak szaporodtak,és nem lett jó vége..speciális embert kell híni...vagy esetleg állatorvos...vagy ha nem akarsz erre költeni pénzt, akkor szedjétek szét az ágyat és irtsátok ki őket...meg az ágyat is húzzátok el,hogy az ágy alatt se maradjon!

2009. márc. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
78%
Első nemtudom hány válaszadó vagyok, szakmám szerint biológus. Először is: utolsó, kösz, hogy lepontoztál. Másodszor: poloskagyanút kiirtottuk pontosan a szárnyfedőkkel. Előbb nézz szét, aztán pontozz le te hülye. Unokatestvéredéknél POLOSKA volt, ami fekete de nem katicaféle. Aztán majd ha még egy kis állattant tanulsz, akkor legközelebb is gyere jótanácsokkal. Ökör!
2009. márc. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
72%
Ja, és a belinkelt kép mindkettő Coccinellaidae-család, ami a katicabogárfélék családja. Még mindig azt ajánlom, menj vissza hatodik osztályba és utána gyere bológust állattaxonómiára tanítani.
2009. márc. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
81%

Jé. Most látom, vannak nem hasznos válaszok. Hát kedves válaszadók, ha tudnátok, mivel éltek együtt úgy, hogy fogalmatok sincs, akkor megijednétek.

1. nem minden bogár (rovar) kártékony. Pl. a katicabogárfélék, hogy ne menjünk messzire, a levéltetveket eszik. Tehát katicabogarak nélkül bizony nem lenne annyi növény, amennyi van. Ezenkívül nem másznak állati tetemekre, vagy más fertőző dologra.

2. nem igaz, hogy a rovarok nem higiénikusak. Persze van közöttük betegséget terjesztő is, de legtöbbjük ártalmatlan

3. a legtöbb lakásban időszakosan VAN csótány pl. ami köztudottan sokkal veszélyesebb a katicánál, de az esetek 70%-ában a lakók nem veszik észre

4. mielőtt elkezdenétek utálni a rovarokat, jobb lenne, ha visszanéznétek a régi tananyagaitokra

5. ha nem ismeritek a témát, jobb, ha nem szóltok hozzá


A biológus válaszoló.

2009. márc. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
28%

A F/aszomat te honann a r/etkes p/icsából tudnád h az unokatesómnál milyen bogár volt? Ott voltál vagy mi a szösz?

És most mit pattogsz?Mire vered magad? Arra h biológus vagy?Jaigaz a biológusoktól megszokhattuk h náluk dzsuvás a lakás és tele van csótányokkal.Mert náluk ez az "alap". Istenem én meg rendőr vagyok és simán lecsukhatnálak. Naés?

2009. márc. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Azért még viselkedni és beszélni is megtanulhatnál. Lehet a speciális emberek csak azért irtottak ki mindent hogy jósok pénzt szedjenek ki az intelligens zoológus családodból. S ha pedig valóban szükség volt a beavatkozásra, akkor csótány vagy poloska volt. Azt minden hülye tudja. Egyébként mi az ami nem katicajellegű a belinkelt fotókon?
2009. márc. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyit, hogy igen magasfokú intelligenciára vall az, amikor egy ember, észérv híján elkezdi sértegetni a vitapartnert. Hajrá! ÉS a nemi szerveidet megtarthatod a rokonságodnak.
2009. márc. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Én farágó bogárra tippelek :S Nálunk is ilyen van, de nem az ágyból, hanem a parkettából jön elő. Általában tavasszal, pici, fekete és sok van belőle. Sajnos képet nem találtam róla, de szerintem ez az. Pont ahogyan leírtad...de azért még keresek képet :D
2009. márc. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Amit az első belinkelt az Ágyi Poloska,és annak nincs szárnya,és mázlid van hogy nem azmert az viszkető csípést hagy uyganis vérszívő! :8 Nekem nem rég volt. 1 hónapig nem vettük észre. De kiírtottuk! :)
2010. nov. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Uhh,utolsó válaszoló! Sajnállak! :S Mikorra jöttetek rá hogy ágyi poloska? Én nem lettem volna a helyedben! (bár lehet hogy most abban vagyok) :S És nektek hova rejtőztek? Vagy ez az ágyi poloska ez hol bújik el,mert nálunk is van valami bogár,ami rozsdabarna,és tele van vele az ágy! :S
2010. nov. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!