Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A szomszédom méhész. Folyton...

A szomszédom méhész. Folyton átjönnek a méhek, nem tudunk tőlük kertészkedni. Tudtok ajánlani valami sövényt ami hamar legalább 2 méteresre megnő és nem nagyon kell gondozni? Nem akarom hogy sövényvágás közben is támadjanak a méhek.

Figyelt kérdés
2011. máj. 3. 10:58
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
95%

A második válaszadó pofájába kéne inkább nyomni a Chemotoxot.


Szóval, nekünk vannak méheink, tudok pár dologról nyilatkozni. Viszont mi a telek végében tartjuk (elég hosszú telek) így max veteményezésnél zavarja a szomszédokat. A sövény nem igen fogja megállítani őket. Mármint amilyen gyorsan felemelkednek fölé, olyan gyorsan le is tudnak.

És valóban, amikor hordás van, akkor a legkisebb gondjuk is nagyobb annál, minthogy embereket bántsanak. Ha véletlenül meg is támadna egy, akkor sem szabad csapdosni meg ilyenek, mert felingerled és tutira megcsíp. Kivétel az ha a hajadba megy. Abból nem tudod kiszedni úgy, hogy ne csípjen meg, csak egy megoldás van: gyors és erős mozdulattal megcsapod -és persze egyből el is veszed a kezed-. Úgy, hogy egyből meghal és akkor majdnem biztos, hogy nem csíp meg.


A másik, hogy a vízre szeretnek odajárni, az lehetőleg ne legyen... (bár elvileg kell lenni itatónak a szomszédod méhészetében)


A kerti munkákat pedig ajánlatos kora reggel illetve este végezni amikor már nem járnak.


Jó dolog jóba lenni a szomszéddal. Mi például adtunk nekik méhész kalapot, így tudnak védekezni, hogyha akarnak valamit a közelükben csinálni. Na meg kalciumot is biztos tartanak. (bár azt inkább te is tarts otthon csípés esetén jól jöhet)


És valóban nem szeretik a mindenféle különleges illatot...amiket írtál + frissen festett/mosott haj, nagyon illatos ruha stb. Viszont a füstöt nem szeretik :)

2011. máj. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
44%
Mindehhez amit leírtál, találnod kell egy balekot aki elviseli a méheidet... meg azt, hogy megcsipkedjenek esetleg, meg speciális ruhában menjek csak ki, meg az illatra mennek...stb Mindezt azért, mert a szomszéd, hobbi méhészkedik. Csinálja úgy, hogy engem ne zavarjon...
2011. máj. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
43%
utolsó totál igazad van,nehogy már a saját kertembe szkafanderbe mehessek ki,mert a szomszéd hobbija a méhészkedés...én tuti elintézném,hogy vagy elköltözzön vagy fejeztessék be vele önkormányzatilag,ez hihetetlen...
2011. máj. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
58%

Arról azért szívesen olvasnék, hogy elvileg ki költözött oda először?! Mert van egy sanda gyanúm, hogy a kérdező költözött be a méhész mellé... szívááás, máskor meg kell nézni hová költözködtök...ilyenkor viszont az újonnan jöttnek kell alkalmazkodni (mindenütt ez van)


Másrészről, már lehet kapni 200-300 Ft-okért szúnyoghálót, ha ennyire félted a gyereket akkor rakjál minden ablakra és ajtóra hálót és akkor biztonságban lesz. Továbbá, ha szabadban akartok (l)enni, akkor lehet olcsón is szerezni nagy fém sátorvázat....(mi a MÉH-esből szereztünk, kb 500 ft volt iszonyat nagyot) és arra rávarrni a szúnyoghálót. Vagy ha van olyan ismerősötök, akkor fakeretet csináltatni (pl: kocka alakút) Az alatt lehet kajálni, ott lehet hagyni a gyereket játszani és gond megoldva... amúgy meg legyél jóba a szomszéddal, mert nem lehet majd kapni magyar mézet...és a gyereknek ügye jól jön majd télen ha van egy kedves szomszéd, aki éppen mézet termel

2011. máj. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
44%
Egész kertet be szúnyoghálózza, nem? Elég érdekes, hogy a gyerek majd nem mehet ki nyugodtan játszani, vagy nem dolgozhatsz nyugodtan kint...mindig azt figyeljed, mikor jönnek a méhek. Ez azért szerintem enyhe túlzás, azért egymásra legyünk már ennyire tekintettel, saját hobbimat, nem a szomszédokra erőltetem. Ennyi erővel, ha versenyagarakat tenyésztene, akkor ott gyakorolna velük... azt is el lehet viselni, naponta párszor átszáguldanak a kerten, csak ne állj az útjukba alapon...Lényeg, nehogy már még én alakítsam át az egész kertemet, meg életemet, mert a szomszéd méheket tart.
2011. máj. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
93%

11:36-os vagyok.


Miért kéne balek hozzá, aki elviseli? Nekünk a 130 méter hosszú és 20 méter széles a telkünk. Ennek a végén 40 méter hosszú területen vannak a méhek. Északi oldalon vannak és délre néznek. Északon a tél és szelek miatt egy fal van, a méhek pedig szépen délre mennek. Szóval több mint 75 méterre van a déli szomszéd háza sarka és az első méhcsalád között... Nyugodtan lehet az udvaron meg bárhol kivétel az a 40 méter. De nekünk a kaptárok előtt is fák vannak sorban meg a telek másik felén a szomszéd felől is.


Ha a házadról 10-20 méterre tartja, akkor elhiszem, hogy gondot okoz. Mellesleg igen kevés olyan ember van, akinek hobbi a méhészkedés. És talán úgy tűnik, hogy a méznek jó ára van meg minden, de nem csak elvenni kell tőlük, hanem sok melót és pénzt is elvisz. (elég egyet említeni: vettük 1200 kg ! cukrot)


Amúgy nagyon sok múlik a méhészen. Ha olyan családokat szaporít amik nyugodtak és nem vadak, akkor akár egy szál rövidnadrágban és pólóban is mászkálhat köztük amikor hordás van. Egyszerűen nem foglalkoznak vele. Na meg pl. mi sem használunk kesztyűt, úgy nyúlunk be közéjük. Ez azt jelenti, hogy akác alatt egy család népessége kb. 60-80 000 lehet. Persze adott pillanatban biztos nincs otthon annyi a legnagyobb hordásban.


Meg most amúgy is, azt gondoljátok a méhészeknek nincs családja? Vagy csak a szomszédot csípheti meg? :) Érdekes felfogás.

2011. máj. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
26%
Itt most nem rólad van szó, elhiszem hogy te figyelsz ilyenekre...itt általánosságban van mondva, hogy senki nem köteles azt elviselni, hogy a saját kertjében, kertészkedés, napozás bármi közben...b@szogatják a szomszéd méhei. Itt most a kérdésben ez merült fel...én a kérdezővel egyet értek ebben, én sem szeretném ha az udvaron állandóan méhek repkednének, meg a kisgyerekre is figyelni...stb. Mellesleg elég sokan allergiásak a csípésére is, szóval itt azért nem árt odafigyelni. Nem mindenki szelíd méheket tart.
2011. máj. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Persze. Talán a szomszéddal kéne megbeszélnie és valami közös megoldást találni rá.
2011. máj. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

És mi van azokkal a szomszédokkal, akik például karosszéria-lakatosok (napi 12 órában hangos kalapácsolás, visítóval való dolgozás), vagy akinek a szomszédjuk lovakat tart (bűz), vagy éppen operaénekes (állandóan skálázik)...és még sorolhatnám.... Hát igen, ezért kell megnézni ki mellé költözünk be.


Én megértem a kérdező álláspontját is, és azt is, hogy esetleg tőlünk várt tippeket, de én inkább azt javasolnám neki, üljön le a szomszéddal és beszélje meg vele a dolgokat. Bár az is felelőtlenség, ha valaki egy gyerekkel pont egy méhész mellé költözik be...bár ehhez no comment!

2011. máj. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
52%
ez nagyon komolya dolog!!! nem szabad jatszani a mehekkel..tenyleg az van ha egyikuk megtamad valakit,a tobbi megerzi es csatlakozik..melegben tenyleg megbolondulnak..erre tudok is peldat mondani: tavaly nyaron a szomszedunkba tartottak meheket es egy forro napon megbolondultak..az udvaron a kutyankat megtamadtak mert mikor elkezdtek atjonni az udvarra es ott dongtak a kutya megugatta oket..ezutan megtamadtak es ossze is csiptek, szerencsere tatam eszrevette es hamar elhivta a kutyat az udvarrol..en a helyetekben kifustolnem oket..akinek kell meh az tartsa egy erdo mellett vagy egy reten..
2011. jún. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!