Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet gyerekek mellett...

Hogy lehet gyerekek mellett kertészkedni?

Figyelt kérdés

Férjem elvesztette az állását tavaly, kitalálta, nekiáll kertészkedni, hogy legalább ami megterem nem kell megvenni.

Az első problémák ott jöttek, hogy soha nem volt velünk, mert kapált, ültetett, kapált, gazolt... amit persze tudom, értünk tett, de akkor sem volt velünk.

Aztán jött a mikor szedjük fel, ami megtermett, mert a két kicsivel nem lehet kimenni a kertbe. Halálra unják magukat. 28 hósom mindig valamit kitalál, gyere ide, gyere oda, bök, vigyél át, segíts átlépni...nem lehet tőle dolgozni. A kicsi 8 hós, a babakocsiban nem jó neki egyehelyben, máshogy meg hogy szedjek répát?...

Aztán jön a következő gond, hogy mikor rakjuk el... Mire a lányokat leteszem, már 22 óra, a fenének van kedve, energiája még akkor nekiállni répát eltenni. Velük megint nem lehet, nagylányom még hagyján, de a kicsi nyöszög folyamatosan. Ha a járókában van nyöszög, hogy egyedül van, ha az etetőszékben velünk, max 10 perc, és hiszti. Megőrülök...

Kidobtunk már egy raklap céklát, most ránk rohad egy csomó fehérrépa, sárgarépa, mert nem találjuk meg az eltevés módják...

Tököt leszeddtünk és nagynehezen eltettünk vagy 30 kg-ot, de a nagyját annak is kidobtuk, mert ránk rohadt, nem tudtuk eltenni.

Rutison kertészkedő anyák, segítenétek?


2010. nov. 8. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy szoktam kertészkedni, hogy a kicsi a járókában van(kint is van egy)a nagy meg el szöszöl körülöttem. A zöldségeket, pedig nem egyszerre teszem el, hanem lent vannak a pincébe és amikor van időm felhozok belőle és akkor megcsinálom.

2010. nov. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én a nagyobbat bevonnám a munkába. Az enyém még csak 26 hónapos, de ügyesen segített a nyáron is gazolni (persze csak egy darabig és a maga módján) és most is, amikor felszedtük a répát, fehérrépát. Apa kifordította a földből a zöldséget, mi meg összeszedtük... a kicsi is nagyon élvezte, hogy csinálhatja. Amikor megunta, ment, bóklászott körülöttünk. A picit beletenném egy járókába és játszhatna. Persze jól felöltöztetve. Azt meg nem értem, hogy érted az elrakást... A fehér és a sárgarépa gyönyörűen eláll fagymentes helyen ládában egész télen. Én úgy szoktam csinálni, hogy újságpapírt terítek a rétegek közé, így nem fonnyad meg a zöldség. 30 kiló tök hatalmas mennyiség, ennyit fölösleges eltenni, úgysem fogna el... ja! Apának ti is tudtok jövőre segíteni, így együtt lehet a család és a gyerekek is megtanulják, milyen jó együtt dolgozni, emellett a friss levegőn lesznek, mozognak, így jobban alszanak, az étvágyuk is jobb lesz... a saját termésű zöldség sokkal finomabb is :)
2010. nov. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk is nagy kert van, 2 gyerek, egy 1 éves, és egy 3,5. Hát néha nehéz összehangolni a dolgokat, de nem lehetetlen. A pici nálunk se marad el a babakocsiban, úgyhogy azokat a munkákat, amit nem tudok megcsinálni amikor ébren van, azt az alvásidőre halasztom. Van egy babyőr, azt kiviszem a kertbe, és hallom, ha felkelt. A nagy pedig nagyon jól elvan kint velem. Nem kell neked se folyamatosan szórakoztatni, találja fel magát. Futkározzon, keressen bogarat, gyűjtsön levelet, vödörbe lapátolhatja a földet stb..

A répát én ládába szoktam homok közé rétegezni, gyorsan megvan. A paprikát például az esti lefekvés után szoktam szelni, mikor már nyugi van. Picit megrottyantom, aztán be a fagyóba. Szerintem próbáld meg előbb lerakni a gyerekeket. Tavaly még az én lányom is 10 körül feküdt, de nagyon fárasztó volt.

Ha belejössz a dolgokba, gyorsan fog menni a télire elrakás, hidd el.

Ha valamiben tudok még segíteni, kérdezz csak!

2010. nov. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aranyosak vagytok:.)

De mint írtam, kivittem őket, de valahogy nem ment...

De akkor többet próbálkozunk.

Nincs hol tárolni, ezért teszem fagyasztóba...Azt meg mosni, pucolni...

2010. nov. 10. 18:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Eladni nem próbáltad?

Úgy a cékla árából pelust vehetsz:)

2010. nov. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Jövőre az lesz:-)

Idén nem tudtuk, hogy miből mennyi lesz, eltenni akartuk, de rájöttünk nincs rá időnk...

Jövőre tuti lesz eladás is:)

2010. nov. 10. 21:35
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem ugyan még csak egy gyerekem van, most 5 hónapos. Mi tanyán lakunk, állatok, veteményes, stb. Én úgy oldom meg, hogy a hátamra kapom hordozókendőben, így 1-1,5 órát is elvan odafent egyhuzamban. Nézelődik, vagy ha kedve van, el is alszik. Aztán ha ficeregni kezd, leveszem, megetetem, tisztába teszem, mikor mi a baja. Igaz, hogy inkább guggolni lehet így mint hajoldozni, de megoldható a veteményezés.

A nagyobbiknak tényleg adj valami munkát, akár egy kis kapát a kezébe, vagy kis gereblyét, "dolgozzon" ő is a szülőkkel.

A terményt meg hirdesd meg a faluban, ahol laktok, biztos van hirdetőtábla. Menj el a helyi zöldségeshez, hátha meg lehet vele egyezni, hogy eladja a cuccot. Szerintem házilag úgy eltárolni, hogy eladható minőség legyen belőle, nem tudod. Otthoni használatra még igen, ha van jó száraz pincéd és sok-sok lacsony almás ládád. Kibéleled újságpapírral, és abba teszed a dolgokat. Időnként, pár hetente átválogatod, hogy ami romlásnak indult, ne fertőzze a többit. Káposztát, krumplit el lehet vermelni, ha olyan a talaj (nem túl magas a talajvíz)

2010. nov. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!