Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ajánlanátok egy könyvet,...

Ajánlanátok egy könyvet, amiből kezdőként neki lehet állni kertészkedni?

Figyelt kérdés
Örököltem egy szép nagy, ám meglehetősen gondozatlan kertet. Szeretnék tereprendezni, virágot ültetni, újrafüvesíteni stb. Lehet, hogy majd csak jövőre kezdeném el, de kisebb munkák addig is vannak...de sajna abszolút kezdő vagyok!!
2010. aug. 5. 13:36
 1/5 anonim válasza:

Nagyon sokféle ilyen könyv van, ajánlom hogy menj el könyvesboltba és ott nézd meg.


De esetleg vedd meg a Konyhakert c. újságokat.. azthiszem az ilyesmikkel foglalkozik

2010. aug. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon kevés a valóban hasznos könyv. Inkább a neten nézegess körül.

Ha elhanyagolt a kert,akkor idén távolítsd el a gazat. Ásd vagy rotakapázd fel a kertet és szerezz istállótrágyát,és dolgozd bele a földbe. Nem minden növény szereti a frissen trágyázott talajt.

Ha vannak szomszédaid,érdeklődj,hogy mit érdemes termelned.

Az én kertemben (a szomszédaimnál is) nem hoznak jó termést a sárgarépa,zöldségfélék,zöldpaprika

Viszont jó a szamóca, a káposztafélék.

Fontos,hogy vagy egy jó fúrott kutad,de legalább víznyerési lehetőséged legyen. Ha szárazság van,akkor sokat kell locsolnod.

2010. aug. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1992-ben vettem telket úgy, hogy nem tudtam, melyik a kapa a szerszámok közül. Ma a szomszédok hozzám járnak tanácsért. Többszáz könyvet összevásároltam, de egy bizonyult közülük profinak. Azóta is az a bibliám, minden kérdésemre választ kaptam az elmúlt 18 évben, s ma is, a többit akár meg sem kellett volna vennem. A kert telepítéstől a dísznövény, zöldség st. minden benne van. Címe: AZ ÉLET KERTJE, szerzője: Geoff Hamilton, kiadó Officina Nova. Antikváriumban érdemes keresni, vagy könyvtárban. Sok örömet a kertedhez! Ha nem kapod meg, írj priviben, esetleg kölcsön tudnám adni.
2010. aug. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

[link]


(bocsi, kicsit hosszú a link) Itt elég sok könyv el van sorolva. Ne haragudj, hogy nem olyan könyvet írok, amit személyesen olvastam, mert olyan nincs, de itt lehet válogatni.

2010. aug. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az élet kertje című könyvet sikerült megszerezni a Vaterán, csak azért nem írtam korábban, nehogy valaki lenyúlja előlem!:) Tényleg nagyon jónak tűnik.
2010. aug. 31. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!