Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Van egy szuka tacsi kutyusom,...

Van egy szuka tacsi kutyusom, vemhes, a kölykök már most elkeltek. Ebben az esetben is rosszul tettem, hogy hagytam szaporodni?

Figyelt kérdés
Nem hagyjuk, hogy folyton legyenek kölykei, csak páran érdeklődtek, mivel tudták, hogy nőstény a kutyus, hogy ha lesznek kölykök, eladnánk-e őket? Papírok nem kellenek nekik, csak a kutyus érdekli őket. Ugyhogy elvittük pároztatni (szintén tacsi, fajtatiszta), és eddig 2-en jelentkeztek, hogy szeretnének kiskutyát tőlünk (de még azt sem tudjuk, hány lesz :)). De itt mindig azt olvasom, hogy jobb, ha az ember ivartalanítja a kutyát. De miért, ha talál nekik gazdit, nem minden ember olyan, hogy kidobja a kutyáját? Hisz sokan, akik tényleg olyanok,azok a fajtatiszta kutyájukat sem fogják szánni, azt is kihajítják, pénz, nem pénz? Nem?
2011. máj. 21. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:

erre most azt fogják írni hogy a menhelyi meg ilyen kutyák elöl veszik el az ilyenek a lehetöséget,stb

egyébként amig nincs egyiknek se semmi egészségügyi baja,esetleg eü szüréseket azért lehetne csináltatni,addig nincs baj,szerintem

2011. máj. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1.Attól hogy jelentkeznek értük úgy hogy még nincsenek megszületve,az még közel nem jelenti azt hogy kell is nekik.

2. Arra nincs semmilyen garancia hogy nem fogják őket kidobni. Lehet hogy nem,de mi van ha igen ?Még több szerencsétlen kóbor kutya! :S

3.Általában aki kiad egy fajtata tiszta törzskönyves kutyáért 60-70-80 stb ezer forintot nem azért teszi hogy utána kidobja az utcára.


Most már nem tudsz mit csinálni,de a kölykök után ivartalaníttasd a szukádat.

2011. máj. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
:-S
2011. máj. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sztem nem gáz, mert sokan szeretnének fajta tiszta kutyát de nincs 80 ezrük- és igen tudom mibe kerül a tenyésztőknek a pároztatás szűrés stb. De ha tényleg egészségesek a kutyák, akkor sztem nem lesz gond.

És: honnan tudnánk? Soha nem tudhatjuk ki mikor milyen kutyákat dob ki, mert kidobják/bántják stb a fajtatisztákat is, különben nem lennének fajtamentők, úh emiatt nem aggódnék, azért igyekezz megbízható embereknek adni őket :)

2011. máj. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
15:34-essel teljesen egyetértek
2011. máj. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ezzel semmi gond nincs az ég egyadta világon, a mi mostani kutyánk is ilyen. Fajtatiszta, de nem hivatásos tenyésztőtől van (nem, nem szaporító, mielőtt elkezdené bárki), anyám barátnőjétől kaptuk. Ha jól emlékszem, öten voltak testvérek, barátoknak/rokonoknak adták oda mindet, semmi bajuk. Lekopogom, a kutya lassan kilenc éves, de semmi baja, nem is volt soha.

Most ne akarjátok már nekem azt megmagyarázni, hogy csak hiperszuper hivatásos tenyésztők vállaljanak be kiskutyákat! Értem én, hogy menhelyről is lehet hozni kutyákat, de ha egy felelősségteljes kutyatulajdonosnak vemhes lesz a kutyása, azzal mi a gond? Láttam én már olyat, hogy a vagyonokért vett kutyákkal is borzalmasan bántak (pl. túletették szerencsétlent úgy, hogy a végén a saját zsírjában fulladozott), szóval ez sem garancia semmire.

2011. máj. 22. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szaporítás,méghozzá felesleges.Hogy miért?Mert tele van a fajtamentés szebbnél szebb gazdátlan tacskóval,de van menhelyeken,gyepiken is bőven.

Nem tudhatod,hogy a kan nem rokona-e a szukádnak,és azt sem,mit örökít a két szülő.

Sajnos van,aki kidobja a kutyáját még akkor is,ha pénzért veszi,ez nem garancia semmire.

Kettőre van érdeklődő.Mit csináltok,ha mondjuk 8 lesz?Mit csináltok akkor,ha császározni kell a szukát,mert valami komplikáció lép fel?Megmondom:otthagytok egy vagyont a dokinál.A kölykökért kapott pénz a töredékét nem fogja fedezni a kiadásoknak.

Az igénytelen vevők kiszolgálására nem kell szaporítani.Az ilyen miből fog költeni a kutyára?

Azt tudtad,hogy a szukának nem öröm a fedeztetés,vemhesség és főleg az ellés?Ő nem akar "anyuka"lenni,a fajfenntartás ösztöne miatt hajlandó magára engedni a kant.A fajt pedig abszolút nem fenyegeti ám kihalás!

Tegyük fel,hogy minden kölyköt elvisznek,és ha csak 2 szukát szaporítanak tovább az alomból,hány utód lesz?

Arra is van bőven példa,hogy megveszik a kiskutyát,azt hiszed,jó helyre,közben láncon tengődik valahol a kert végében vagy már rég gyepin van.Ugye nem gondolod komolyan,hogy minden utódot egész életében ellenőrizni tudsz?És mi van,ha továbbadják "jó helyre",azt se mondják meg,hova,és a kutya rossz körülmények közé kerül?

Ha ki is deríted,hogy rossz körülmények között van,nincs jogalapod elhozni.Ezt kellett volna átgondolni.

2011. máj. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!