Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Petásokat/vegákat az nem...

Petásokat/vegákat az nem zavarja hogy az állataik (kutya, macska stb) is húst esznek? Azokat az állatokat is leölték hogy belekerülhessen a tápba.

Figyelt kérdés
Vagy az állatok megehetik egymást, csak az ember nem az állatot?
2011. máj. 25. 15:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Hát, aki ez zavar, az tartson kecskét. Egy ragadozó állatnak nem megadni, ami fiziológia szükséglete (hús) az állatkínzás.
2011. máj. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 valakiakitnemismersz ***** válasza:
Biztos azoknak is füvet adnak enni :D
2011. máj. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Hát...

Én ismerek egy vegát, neki a kutyája, macskája se ehet húst, meg konzervkaját, hanem házi koszton él: krumpli, tészta, ilyesmik.


Ez meg persze nem állatkínzás.


Ahogy a petásokat az se igen zavarja, ha valakin bőrdzseki van, vagy cipő, vagy táska, csak a bundára ugranak. Ha a bundát leborotválják, máris "szalonképessé" válik.



Az évezred poénja: Tudod, mit termesztenek a felégetett esőerdők helyén?? Szóját!!!

Köszi, vegák!

2011. máj. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem ad húst az állatainak? Komolyan fel kéne jelentened. A macskák tisztán ragadozók, rengeteg húsra van szükségük!!! Meddig terjed még az emberi hülyeség határa???
2011. máj. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28%

16:00: remélem azt is vágod, hogy azt a szóját nem a vegák kedvéért hanem az állattartásra termesztik, takarmánynak!

Az emberi fogyasztásra készített szója/tofu 90%-ban keletről érkezik, ugyanis teljesen más módszerrel készül.

Köszönjük, dögevők :)

Kérdező: szerintem jól gondolod. Az állatok megehetik egymást, hiszen nem rendelkeznek azzal az erkölcsi "fejlettséggel", mint az ember. Mi tudunk különbséget tenni, ők nem. Mi képesek vagyunk pusztán növényi táplálékból vagy lakto-ovo kosztból felvenni az összes hasznos tápanyagot, a macska, kutya nem, így muszáj húst enniük. Én mondjuk nem tartok állatokat, de így gondolom.

2011. máj. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 valakiakitnemismersz ***** válasza:
58%
jól van menj egyél friss füvet pont láttam hogy kint a bárányok is azt eszik neked is jó lesz ;).
2011. máj. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%
Erkölcsi fejlettség...pffff nem kezdek vega kontra húsevő vitába, de ha neked az a jó, mennyé azt rágjál valamilyen gumót, csak a macskádnak ne azt adj ha egyszer lesz :D
2011. máj. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Jó, de azért vannak olyan állatok amit direkt enni tenyésztenek. A tyúkokat pl. szabadon engednék (mert simán háziállatnak nyilván nem kell senkinek se), szerinted mennyi idő alatt pusztulnának ki? Kóbor kutyák, macskák, rókák, menyétek, stb. mind azokat enné. Meg a teheneket, disznókat, ezeket mind direkt erre tartják. Ennyi erővel, a növények is élőlények, azokat miért együk meg? Az erkölcsi fejlettséggel sem értek egyet, akkor ha a barátaiddal/gyerekeddel/akárkivel kirándulnál az erdőben és megenne egy medve, elintéznéd ennyivel, hogy hát a maci nem olyan okos hogy felfogja ez rossz?
2011. máj. 30. 12:49
 9/13 anonim ***** válasza:
61%
Jelen állás szerint úgy tűnik, mi vagyunk a tápláléklánc csúcsán, és lássuk be, növényevők mindig az alján helyezkednek el XD
2011. máj. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én nem akarok kötekedni, a másik oldalnak miért kell mindig? Inkább azt áruljátok el, miért fáj elfogadni, hogy más mit eszik, miért kell térítgetni?

Másrészt: igen, ezért tenyésztik őket. Viszont a tyúkokra, tehenekre továbbra is szükség lenne, ha a húsevés nem létezne - a tej, tojás miatt. Ha mégis szabadon engednék őket, talán kihalálnának, de szerintem még az is jobb sors mint egy cellában, mozgásképtelenül, sötétben, benyugtatózva leélni az életet, várni a mészárlásra. Nem mondom, hogy most szörnyűlködjön mindenki ezen, de én nem vagyok hajlandó ebben részt venni, ezt kellene elfogadni.

Ami a medvés dolgot illeti: nem, nem intézném el ennyivel, valószínűleg rohadt dühös és szomorú lennék és gyászolnék, de ami megtörtént, az ellen nem lehet tenni nem? Nem enyhítene a fájdalmamon, hogy a medve nem tehet róla, de ez ettől még tény. És nem kezdenék medvemészárlásba és húsevésbe se, hátha attól jobb. A két dolognak nem igazán van köze egymáshoz.

A növényeknek meg nem fáj, mivel nincs idegrendszerük. Lehet jönni a kamu-ezos "fejleménykekel", hogy a növények éreznek, de a biológia mai álláspontja szerint ez nem így van. Ha lehetséges lenne minden ártalom nélkül élni és táplálkozni, nyilván sokan választanák azt, de mivel nem lehet, így megpróbáljuk a lehető legkevesebb kárt okozni. Csak az nem fér a fejembe, hogy ez mért zaklat fel ennyire egyeseket.

2011. máj. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!