Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha mindenki kiivartalanítja...

Ha mindenki kiivartalanítja az állatkáját (mert ugye minden és mindenki erre buzdítja az embert), akkor nem fognak kihalni? És csak fajtatisztán lehet kapni egy kutyit 100. 00-ért? Akinek nincs pénze, az ne vegyen kutyát/macskát stb? Ezt nem értem.

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem támogatom a kiivartalanítást, és soha nem is értettem hogy miért kell megfosztani az állatokat a saját nemüktől, ami meghatározza az életüket.........
2011. máj. 25. 21:56
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
89%

Hány éves vagy amugy? 12-13?


Először is nem kiivartalanítás, hanem ivartalanítás.

Továbbá nem fognak kihalni, mivel van rengeteg tenyésztő, akik nyílván nem fogják ivartalaníttatni a pénzkereseti forrásukat.


Továbbá ugysem fog bekövetkezni soha, hogy minden kutya ivartalíntva lesz, tehát már értelmetlen is a felvetés.

Továbbá akinek fontos, hogy fajtatiszta legyen a kutyája, az most is simán kifizet érte 100000-et.


Továbbá az ivartalanítás nem a nemtől való megfosztás, hanem egy rutinbeavatkozás, aminek köszönhetően kevesebb lenne a kóborkutya, a menhelyen sinylődő kutya és a falhoz vagdosott kiskutya. Erre gondoltál??? Vagy téged ez nem érdekel???


Plusz még egy csomó nemiszerveket érintő betegség is megelőzhető az ivartanítással. Vagy te szeretnéd, hogy a kutyád hererákban pusztuljon el, ami megelőzhető lett volna??? Gondolom nem.


Gondolj bele sok ember is van, aki ugymond ivartalaníttatja magát (pl. nőknél elkötés). Persze most jöhetsz azzal, hogy jaj dehát egy ember tudja, hogy szeretne-e még gyereket vagy nem, akkor a kutya miért nem csinálhatja amit ő akar? Azért mert ő kutya és nem ember és ennek megfelelően kéne kezelni! Ő ösztönösen szaporodna, amikor csak tud, de ezzel csak magának és a gazdának okoz gondot. Mert ha még sikerül is elajándékozni ide-oda 7-8 kiskutyát, akkor sem tudhatod, hogy végül nem-e az utcán vagy egy menhelyen fogja végezni. Ezért jobb, ha már meg sem születnek a kiskutyák. És ezért kell nekünk meghozni a döntést az ivartalanításról.

2011. máj. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ÉRTELMES válaszokat. :)

Ezek után is úgy gondolom, hogy a mi felelőségünk szabályozni az állatunkat, és nem azzal hogy kiműtettjük. A természetben sem műti ki őket senki. Lehetséges hogy naiv vagyok, esetleg buta vagy önző, de szerintem egy állat legyen vagy fiú vagy lány! És kész. Amúgy pedig láttam már ivartalanított állatot (sajnos). Az addigi, karcsú, izgága kandúrból egy lusta elhízott macska lett. Sokkal jobb, tényleg. (Y) Na mindegy, mégegyszer köszönöm. (Egyébként azt a feltevést sem értem, miszerint én vitázni akartam volna, mert pont hogy azt akartam elkerülni, de úgy néz ki hogy itt Magyarországon a beszélgetés szó valahogy nem ismerős az emberek számára...)

2011. máj. 26. 22:46
 23/42 A kérdező kommentje:
Ja, és nem akartam azzal jönni hogy egy ember hogy kötteti el magát mert leszarom mit csinál a saját méhével... Szerintem egyszerűen undorító dolog kiszedni egy viselkedést meghatározó szervet. Az állat azért állat mert vad, a saját törvényei szerint él, és ha már befogadjuk, alkalmazkodjunk mi hozzá, és ne ő hozzánk ilyen téren. Aki annyira agyalágyult, tehetetlen barom hogy a véletlenül becsúszott kiskutyákat megöli, azt simán tarkón lőném. Még egyszer hangsúlyozom: ez egy olyan dolog, amiben nekünk kell alkalmazkodnunk, nem pedig ebben IS az állatoknak.
2011. máj. 26. 22:54
 24/42 anonim ***** válasza:
78%

Nem határozza meg annyira lényegesen a viselkedést.

A kiskutya meg véletlenül becsúszhat úgy is, ha elszökik a szuka, és ez nem a gazdája hibájából történik...

Szedhet emiatt élete végéig fogamzásgátlót, de attól tuti lesz vmi baja.

És mint már többen is írták, kutyáknak pl méhrák gyakran fordul elő, ez ezzel megakadályozható.

De ha azt akarod h szegény belepusztuljon az ellésbe, hát, hajrá!

2011. máj. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:

Minden kutyám ivartalanítva volt és van,és érdekes módon egy se hízott el.

Az előző 2 kan felnőttként,5 és 7 évesen.Ehhez képest szegény meggyötört kutyák közül egyik élt 15 évig,másik 17 évig,így megviselte őket az ivartalanítás.

A mostaniak közül az egyik 6 hónapos korban,első tüzelés előtt lett műtve,másik meg most lesz,többször ellett szaporítónál,többet nem fog.

2011. máj. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%

"a mi felelőségünk szabályozni az állatunkat"


Ez pontosan igy van, a továbbiakban pedig pont ennek, vagyis saját magadnak mondasz ellent.


"A természetben sem műti ki őket senki."


Ez valóban igy van, de az ember környezetének már igazából köze nincs a természethez. Azt pedig jól példázza sok afrikai és ázsiai ország városainak helyzete, hogy mi lesz, ha hagyjuk, hogy a kutyák korlátok nélkül, "természetes" módon élhessenek: félvad kóbor kutyák tömegei a városokban és a szeméttelepeken, rengeteg szenvedő, veszett, éhező kutya, a kutyafalkák által megtámadott emberekről nem is beszélve. Ezt szeretnéd?


"egy állat legyen vagy fiú vagy lány"


Akkor leírom mégegyszer, attól még, hogy többet nem fog tudni szaporodni, még nem veszti el a nemét!


"izgága kandúrból egy lusta elhízott macska lett"


Ez nem az ivartalanítás, hanem a gazda hibája. Ugyanis az ivartalanítás után a macska kevesebbet jár el, tehát kevesebbet mozog, tehát kevesebb táplálék kellene neki. Csaképp a gazdik az ivartalanítás után is ugyanannyi kaját adnak neki, holott kevesebb kellen. Ennek nyugodtan olvass utána.


"undorító dolog kiszedni egy viselkedést meghatározó szervet"


Lehet, de ha kiszedjük és az állat viselkedése (+ az egészsége is) merőben javul, akkor talán megéri kiszedni.


"Az állat azért állat mert vad, a saját törvényei szerint él, és ha már befogadjuk, alkalmazkodjunk mi hozzá, és ne ő hozzánk"


Csak épp a kutya már közelébe nincs egy vadállatnak, ember nélkül szinte már nem is tudnának élni. Pont azért háziasítottuk a farkast, hogy a mi szabályaink szerint éljen, együtt velünk, és ő alkalmazkodjon hozzánk. Érdekes is lett volna, ha mi alkalmazkodtunk volna a farkasokhoz.


"aki a véletlenül becsúszott kiskutyákat megöli, azt simán tarkón lőném"


Na akkor melyik is a rosszabb?? Ivartalaníttatni a kutyát vagy falhoz vagdalni a nemkívánt kölyköket??

2011. máj. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:
Engem nem kell meggyőznie senkinek. :)
2011. máj. 27. 20:36
 28/42 anonim ***** válasza:
100%

Persze jobb,ha nem fosztják meg a nemüktől a jószágokat,hanem a feleslegeseket fosztják meg az életüktől,ugye?Szerinted ez így korrekt?Láttál már sintértelepi altatást?Biztos nem,mert akkor nem féltenéd úgy az állatok ivarszervét,mint a sajátodat.

Jobb egy állatnak egy rövid műtéten átesni,mint a sok utódnak kínok közt meghalni.

2011. máj. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
44%
Az olyanokat kéne tarkón lőni, mint a kérdező.
2011. máj. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

"Az állat azért állat mert vad, a saját törvényei szerint él, és ha már befogadjuk, alkalmazkodjunk mi hozzá, és ne ő hozzánk ilyen téren."


Na ez a mondatod bizonyítja azt, hogy neked nem való kutya. Remélem, soha az életben nem is lesz kutyád.

2011. máj. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!