Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha mindenki kiivartalanítja...

Ha mindenki kiivartalanítja az állatkáját (mert ugye minden és mindenki erre buzdítja az embert), akkor nem fognak kihalni? És csak fajtatisztán lehet kapni egy kutyit 100. 00-ért? Akinek nincs pénze, az ne vegyen kutyát/macskát stb? Ezt nem értem.

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem támogatom a kiivartalanítást, és soha nem is értettem hogy miért kell megfosztani az állatokat a saját nemüktől, ami meghatározza az életüket.........
2011. máj. 25. 21:56
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%

A természetben olyan törvények uralkodnak (illetve csak múlt időben az az ember azt is elcseszte) amelyikben szabályozottan működik a szaporodás, ott nincs túl szaporodás, mert már tényezők ezt korlátozzák. De ahogy az egyik válaszoló írta, ez már nem a természet, z kutya az ember által kitenyésztett faj, és aha már a mi állatunk nekünk, kell szabályozni a szaporodást is, és igen aki szereti az állatát ivartalaníttatja, pláne, hogy ha ki tud szökni, találkozik más kutyákkal is, stb.

nem nagyon beszéltünk a macskákról, pedig az még nagyobb problémát jelent, hiszen a kóbor macskák nem csak egereket ölnek, hanem az őshonos fajokat is pusztítják 8szerintem már irtottak ki teljes fajokat is) őket is ivartalanítani kell, mert a házi macska is az ember műve. Ja és igen, nem valószínű, hogy kifognak halni, ha mégis, majd újra háziasítunk egy farkast, megy egy vadmacskát.

2011. máj. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
Vajon a kérdezőnek feltűnt már, hogy minden eddigi válasz vele ellenkező állásponton van? Akkor most ki lehet a hülye? A kérdező vagy mindenki más???
2011. máj. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:
Ki mondta hogy itt feltétlenül le kell hülyézni valakit?????????????????? Én csak kíváncsi voltam mások véleményére, de látod haver, nem érte meg.. :|
2011. máj. 28. 23:01
 34/42 A kérdező kommentje:
Az utolsó előtti volt az az egyetlen ember, aki normális választ adott a kérdésemre. Szép...
2011. máj. 28. 23:02
 35/42 A kérdező kommentje:
Azt viszont egyáltalán nem értem miért kell egyből ellenségesen hozzáállni a dolgokhoz... Elmondod a véleményed, elolvasom, vagy egyetértek vagy nem, de nem kell egyből egymás nyakának ugrani, nem értem, ez nektek jól esik? Kiadni a napi stresszt és leharapni egy olyan fejét, akihez jóformán semmi közöd? Áhhhhhh azt hiszem soha nem fogom megérteni az embereket. Egyébként én megértem hogy az ivartalanítás az egy fontos dolog, csak tudjátok én szeretem a keverék kiskutyákat, azok olyan aranyosak és eredetiek, és olyan rossz belegondolni hogy egy csomó ismerősömnek van gyönyörű kutyája, és nem tudja tovább örökíteni a génjeit mert nincs mivel... Természetesen borzalmas a sok kóborkutya, és undorítóak azok az emberek akik megölik a kisállatokat mert "feleslegesek"! Talán azért nem szeretem annyira az ivartalanítás dolgot, mert az állatokat sokkal többre bcsülöm az embereknél. Nem véletlenül.
2011. máj. 28. 23:11
 36/42 anonim ***** válasza:

1. Nem vagyok a haverod, és nem hülyéztelek le, csak feltettem egy költői kérdést.

2. Ha szerinted csak az utolsó előtti adott normális választ, akkor szerintem csak azt az egy választ olvastad el.

3. "csak tudjátok én szeretem a keverék kiskutyákat, azok olyan aranyosak és eredetiek" Na ezzel bebizonyítottad, hogy milyen önző vagy. Neked úgy tűnik nem fontos, hogy a kutya az ivartalanítás után kiegyensúlyozottabb, boldogabb és egészségesebb lesz, csak az a fontos, hogy te gyönyörködess a kiskutyákban. Ezek után ne is próbáld azt beadni, hogy te szereted a kutyákat!

4. "az állatokat sokkal többre besülöm az embereknél"

Hát igen, én is többre becsülöm az állatokat, mint az olyan embereket, mint te.

2011. máj. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:
Szerencsém van hogy nem vagy a haverom. :D
2011. máj. 29. 18:27
 38/42 A kérdező kommentje:
Egyébként mindenki válaszát elolvastam és nagyon köszönöm, az nem az én hibám hogy ő volt az egyetlen aki normálisan, személyeskedés és lehülyézés nélkül fejtette ki a véleményét. Lássuk be, egy normális ember így reagál a dolgokra...
2011. máj. 29. 18:45
 39/42 A kérdező kommentje:
Ja, és azt ki ne felejtsem hogy én nem is akarok kutyát, macska párti vagyok és az én macskám is ivartalanítva van. Csak megkérdeztem és közöltem hogy nem szeretem ha egy állat ivartalanítva van, jól van rendben, hülye köcsög vagyok, de egyszerűen természetellenesnek tartom. És tudod mit csinálj a költői kérdéseddel. ;))
2011. máj. 29. 18:51
 40/42 anonim ***** válasza:
szerintem ez hülyeség, mert az én kutyám fajtatiszta és 10 000 volt... csak törzskönyve nincs. és amúgy sokan azután ivartalanítják a kutyát/macskát, amikor már született kölyke.
2011. jún. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!