Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha mindenki kiivartalanítja...

Ha mindenki kiivartalanítja az állatkáját (mert ugye minden és mindenki erre buzdítja az embert), akkor nem fognak kihalni? És csak fajtatisztán lehet kapni egy kutyit 100. 00-ért? Akinek nincs pénze, az ne vegyen kutyát/macskát stb? Ezt nem értem.

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem támogatom a kiivartalanítást, és soha nem is értettem hogy miért kell megfosztani az állatokat a saját nemüktől, ami meghatározza az életüket.........
2011. máj. 25. 21:56
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%

Az ivartalanításnak nem az a lényege, hogy csak a fajtatiszta példányok maradjanak meg, hanem hogy ne legyen fölösleges szaporulat, akiket megölnek, mert már van elég állat a háznál...

Ha valaki tudja vállalni a cicája, kutyája kölykét, vagy tud nekik gazdit találni, akkor nem kell ivartalanítani.

Én egyébként a keverék állatokat jobban szeretem, és inkább hoznék menhelyről állatot, minthogy pénzért vegyek, de az elborzaszt, hogy mennyi felelőtlen "gazdi" van a világon, aki hagyja szaporodni a háziállatát, aztán a kicsikkel nem törődik.

2011. máj. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt mondtuk h csak tenyésztőtől lehet vásárolni, tényleg jobb menhelyről, csak azt, hogy nem szabad felslegesen új élőlényet létrehozni, felelősséget kell vállalni értük...
2011. máj. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
73%

Fölöslegesen szítod itt a vitát, sajnos nagyon keveseknek jut el az agyáig, hogy miért is kell egy általunk szeretett, háziállatként tartott kutyát, macskát ivartalanítani.


Te nem teszed? Ne tedd. Én szeretem az állatom, tehát megteszem. Bárcsak ennyi szabadidőm lenne, hogy ilyen vitákat tudnék itt indítani. Ja, egyébként, nem kiivartalanítani, hanem csak simán ivartalanítani.....

2011. máj. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ettől nem kell tartani...Bár csak annyi kutya lenne majd idővel,hogy mindnek jusson egy szerető gazdi!
2011. máj. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
64%

Mondjuk az enyém sincs ivartalanítva, mikor kicsi voltam nekem is eszembe jutott h milyen jó lenne kiskutya, de szerencsére a szüleim lebeszéltek róla :)

Mondjuk zárt kertben van, sétánál vagy pórázon van, ha meg elengedem, akkor meg szemelőtt :)

2011. máj. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%

Nem "kiivartalanítja", hanem ivartalanítja. Egyébként meg ostobaságnak tartom, mikor valaki sznobságból fajtiszta állatot vásárol tízezrekért, mikor minden menhely tele van szerencsétlen cicákkal-kutyákkal, akik alig várják, hogy egy szerető gazda befogadja őket. Ugyanannyi szeretetet tudnak adni - sőt többet -, mint a fajtiszták.

És bizony ivartalanítani kell, mert minden menhely tele van a felelőtlen emberek miatt, akik odavesznek magukhoz egy állatot, de a felelősséggel nem számolnak, és a kismacskákat/kiskutyákat már nem tudják felnevelni, és ki tudja, mit csinálnak velük...

Pont, hogy az ivartalanításra kell buzdítani az embereket!

2011. máj. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
100%

Ezen majd gondolkodhatunk akkor, ha nem lesz keverék kutya. De engyenlőreminden évben ezreket altatnak, vagy egyszerűen fojtanak vízbe. MOST ivartalanítani kell, amennyit csak lehet.

És nem fosztod meg a nemétől az ivartalanítással. Nem láttál még ivartalanított állatokat, ha ezt hiszed.

2011. máj. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
Szaporítók,egyszeri almok mindig is lesznek.Senkit nem fog eltántorítani az évi pár ezer forintos adó főleg úgy,hogy háztartásonként 1 kutya mentesül az adó alól.
2011. máj. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
32%
Jaj a k*rva anyádat, hogy ennyire eszetlen vagy...
2011. máj. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
100%

Ha majd üresek lesznek a menhelyek, és nem regisztrálnak be naponta több száz gazdira váró kutyát akkor térjünk vissza a kérdésre.

Az ivartalanítás fontosságáról pedig már annyit téptük a szánkat, hogy aki akarta, az megértette.

2011. máj. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!