Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Használhatok-e Raid szúnyogirt...

Használhatok-e Raid szúnyogirtó spray-t a rózsákon elszaporodott levéltetvek kiirtására?

Figyelt kérdés
Van három tő rózsa a kertemben, és nem akarok ezért húsz liter permetlevet készíteni, mert a kertben nem látok más káros rovart. Lefújhatom-e a rózsákat a szobai szónyogirtóval, hogy elpusztuljanak a káros levéltetvek a rózsáról? A hatóanyag pyretroid, de vajon a dózishoz mit szól a rózsa?
2011. máj. 26. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Hehe, ez valami vicc? Szerinted lehet marhapörköltet főzni csirkéből?
2011. máj. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már miért volna vicc? A Raid, egy rovarirtó szer. A levéltetű pedig egy rovar. A levéltetű elpusztul, csak azt nem szeretném, ha a rózsa is erre a sorsra jutna.
2011. máj. 26. 09:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is kipróbáltam egyszer, kíváncsiságból, egy növényen. Az eredmény az lett, hogy az összes levele leégett, de a tetveknek kutya bajuk nem volt. Szépen áttelepültek egy másikra. Háztartási boltban lehet kapni, speciális szert. Inkább azt javasolnám...
2011. máj. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Pontosan erre gondoltam én is. Mert van benne hatóanyag, csak kérdés, hogy milyen az arány. Nekem egyszer már bevállt, de nem szobai növényre használtam. Gondolom, hogy a kerti növények ellenállóbbak az ilyen szerekre.
2011. máj. 26. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!