Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Vajon mi lehet a baja az...

Vajon mi lehet a baja az afrikai óriáscsigáimnak?

Figyelt kérdés
Van 2 pici afrikai óriáscsigám (körömnyi nagyságúak). 3 napja nem esznek és nem mozognak, langyos vízre sem reagálnak. Másfél hete kaptam őket. Eleinte ettek rendesen, tök kis cukik voltak. Vajon mi bajuk lehet? Meghaltak? :(
2011. jún. 24. 19:51
 1/10 anonim válasza:
53%
Nekem is volt már afrikai csigám, és volt hogy fél évig nem jött elő, de utánna újra előbújt, sztem "téli álmot" alszanak :)
2011. jún. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Itt nézz szét:

[link]

2011. jún. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Fémfaház válasza:
Hú de meleg van, ők lehet másik bolygón élnek:D
2011. jún. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
vagy utodai lesznek.
2011. jún. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ma reggelre elmászott az egyik. Valószínűleg lezárta a háza ajtaját, mert látok ott heverni egy ilyen kis áttetsző lapocskát. A másik viszont még mindig mozdulatlan. Ilyenkor téli álom?? Honnan tudom hogy most meghaltak vagy csak alszanak?
2011. jún. 25. 09:32
 6/10 A kérdező kommentje:
Tegnap átböngésztem az egész netet, de semmi érdemleges infot nem találtam. Már azon gondolkoztam, hogy rohanok az állatorvoshoz, de a mi kicsi városunkban lehet, hogy nagyot nézne a doki, ha bevinném.
2011. jún. 25. 09:36
 7/10 Platypus ***** válasza:
Ha lezárta az ajtaját, az azt jelenti, hogy a körülmények nagyon rosszak voltak a számára. Vagy túl száraz volt a helyük, vagy a kajájuk hiányos. Szoktál nekik tojáshéjat adni?
2011. jún. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem adtam nekik tojáshéjat, mert van bent egy szépiacsont. Az nem elég? Bár még nem láttam, hogy rámásztak volna. Ubit kaptak eddig mindig, naponta cseréltem, szerették is. Viszont lehet száraz volt nekik, most kicsit felöltöttem vízzel a tőzeget.
2011. jún. 25. 13:15
 9/10 Platypus ***** válasza:

A tőzeget cseréld le kókuszrostra. A tőzeg vagy tocsog a vízben, vagy alig veszi fel a nedvességet, nehéz kezelni és nem biztos, hogy a csigák szeretik a savas kémhatását. A kókuszrost biztosan bevált és kezelhetőbb. Spricceld meg minden nap, hogy nedves maradjon. Ha a szépiához nem nyúlnak, akkor a kaját érdemes megforgatni apróra tört tojáshéjban. Egyébként mindkettő jó nekik, csak egyék is,

mert a kalciumhiány veszélyes náluk. Mindenféle zöldséget érdemes megkóstoltatni velük, a változatosságot a csigák is szeretik.

2011. jún. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat!!
2011. jún. 25. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!