Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Én 15 éves lányként mit...

Én 15 éves lányként mit tehetek az állat bántalmazás ellen?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék tenni valamit! Előbb néztem egy videót, és fél óráig csak bőgtem és a kutyusomat ölelgettem. Undorító, egyesek mire képesek... Na inkább hagyjuk, mert újra felidegesítem magam.


Mit tehetek? Az előbb egy csomó netes petíciót aláírtam, de ezen kívül...? Pénzzel kéne segíteni ugye? Csak sose kapok zsebpénzt, mindig csak egy 500-ast ha elmegyek valahova a barátaimmal :S Légyszíves, segítsetek... :(:(


2011. jún. 26. 18:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem sokat tudsz maga a bántalmazás ellen tenni, amíg az emberek ilyenek.
2011. jún. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ki kell ábrándítsalak, a netes petíciók nem érnek semmit. Pénzzel meg maximum állatmenhelyeket tudsz támogatni... Sajnos az emberek ilyenek :((
2011. jún. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
67%
Legyél állatvédő :D
2011. jún. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
71% Bővebben mondanál erről valamit légyszi?
2011. jún. 26. 18:22
 5/11 anonim válasza:
77%
Biztos van állatokat védő jogász,legyél az.igazából csak gondolom, hogy van ilyen, de csak van..és ha felnőtt leszel, nyiss egy civil alapitványt (magyarán ne olyat, amiben fizetett dolgozók vannak, azok...na mind1, csalók), egy menhelyt stb..hajrá
2011. jún. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy alakul, beszélj erről a témáról az ismerőseiddel, barátaiddal. Persze ne úgy, hogy erővel előhozod, vagy úgy, hogy bármi legyen is a beszédtéma, te mindig az állatvédelemmel foglalkozol. Nem tudom a ti iskolátokban mi a szokás? Az én gyerekeim gimijében volt rá mód, hogy évente 4-5 alkalommal 45 perces előadást tartson olyan témáról, ami őt foglalkoztatta. Felkészült belőle, és hajlandó volt dolgozni azért, hogy egy színvonalas, képekkel illusztrált előadást tartson.

Csinálhatsz saját weboldalt, internetes blogot erről a témáról. Nem kerül egy fillérbe sem, és ingyen ajánlhatod az ismerőseidnek, hogy olvassák el, nézzék meg, miről szólnak.

Az állatokat védeni nem csak úgy lehet, hogy minden éhes kutyát te akarsz megetetni, és minden gazdátlan állatot befogadni. Ha csak egy ismerősödet meggyőzöd arról, hogy - pl - sörétes puskával madarakra lőni, nem szórakozás, hanem állatkínzás, akkor már nagyon sokat tettél.

Akadnak olyanok, akik pénzzel is tudják támogatni a menhelyeket, és különböző mozgalmakat. Ha neked erre nincs lehetőséged, akkor annyit tégy meg, ami saját korodnak megfelel, és a saját lehetőségeidből telik.

2011. jún. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sajnos ha más felnőtt ember se tud igazán semmit tenni, te sem fogsz...pedig én is így vagyok, ha kell ölnék is csak tudjak segíteni az állatokon, egyszerűen elképesztő hogy az emberek csak kínozni tudják őket mikor csak szeretetet szeretnének...esetleg keress vagy érdeklődj mindenfelé hogy milyen iskolák vannak ami rávezet arra hogy állatvédő legyél vagy olyan helyen tudnál elhelyezkedni, esetleg menj menhelyre önkéntesnek, oda nagyon kellenek az emberek. Én is mennék, akartam is, de az én szívem nem bírná ki amit ott látnék, és összeroppannék...elég csak a reklámokat meg egyéb videókat néznem akkor kikészülök, ha még ott kéne dolgozzak..pedig annyira szeretnék segíteni. Gyáva féreg vagyok mert magam miatt nem megyek..
2011. jún. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Hát az állatkínzás ellen gőzöm sincs mit tehetnél. Az elhagyott állatok támogatásáért pl. ha kóbor állatot látsz vidd menhelyre. De ez sem biztos segítség. Múltkor egy kutyust akartunk bevinni, és azt mondták, hogy nem veszik be ha nem beteg, de sajnos vagy inkább szerencsére, mert lehet, hogy ott meggyógyították beteg volt és elvitték. De macskát is próbáltunk már, azt nem vették be. :S Egyébként ha ennyire érdeklenek az állatok, biztos van a közelben állatkert, hátha van lehetőség önkéntességre. Itt van. És mi már állatkertbe is adtunk le állatot és bevették. Egyébként az állatkínzás ellen nincs ötletem. Nem tudom a netes petíció mennyit ér.
2011. jún. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
És ha úgy adódik, hogy kutyát-macskát tartanál, állatmenhelyről vegyél magadhoz. Így neki is jó, meg neked is. Próbáld meg minél több embernek, aki kutyát-macskát szeretne, a menhelyeket ajánlani! Annyi állat van a menhelyeken, hogy szinte azt kell mondanom, "felesleges" tenyésztőtől venni, hiszen ugyanolyan jó barátot lehet találni a menhelyen is.
2011. jún. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]


Múltkor láttam egy autót, amire rá volt írva: állatvédőrség.

Innen jutott eszembe a link, még én se néztem meg.


Amúgy Lakos György is nagy állatvédő, a felelosallattarto@gmail.com-on biztosan szívesen válaszol neked a kérdésedre, hogy éppen miben tudnál segíteni.

2011. jún. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!