Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Fosnak a bárányaim, mivel...

Fosnak a bárányaim, mivel kúráljam ki őket? Gyors segítséget várok!

Figyelt kérdés
Van két bárányom és 1 osztályú lucerna szénát kap meg mellébe kicsi árpát meg kukoricát de abból nagyon kicsit, meg szoktam legeltetni őket minden nap 1/2 órát. És mióta legeltetem azóta az egyik fosik. És nem tudom mi tévő legyek mert ez nem egészséges neki. Azt hallottam az öreg pásztoremberektől, hogy főzzek neki lósóskát és azt itassam meg velük. Ez hasznos lehet nekik? Szárazon vagy frissen szedve főzzem meg nekik? Vagy mivel kúráljam ki?
2011. jún. 27. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
talán féreghajtót kéne nekik adni
2011. jún. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mikor viszed ki őket legeltetni? Mert ha még harmat van, az gondot jelenthet (árnyékban elég sokáig megmaradhat). Amit az öreg pásztoremberek mondanak, az rossz nem lehet. Egy próbát megér. Sztem kicsit szárítsd ki, aztán utána főzd. Lehet akár mindkettőnek adni belőle, ha itatsz.
2011. jún. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ja és persze mielőtt kiviszed őket, nézd meg, hogy felszáradt-e a harmat. Előző voltam.
2011. jún. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lelegelhetett valamit, ami nem neki való. A juhok nem szoktak férgesek lenni. Az idős pásztorokra hallgatnék a helyedben. Vagy esetleg ezt találtam az internet dzsungelében a problémára:

[link]

A harmadik lehetőség pedig, hogy tanácsot kérsz egy állatorvostól.

2011. jún. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a jó tanácsokat! és 4 5 óra fele szoktam legeltetni és csak olyan helyen ahol már egy kicsit ki van égve a fű. beszéltem ma a pásztor bácsival és azt mondta hogy hasznos lesz neki ez a kúra, el is kezdtem eddig hasznosnak bizonyult reggel ezt adtam neki inni és 2 óra fele már használt most már kezd keményedni a székletük. és az állat orvos is megnézte őket, de csak a pénzt vitte el semmi mást nem csinált azt mondta hogy jó lesz ez neki, ha nem javul akkor hívjam föl megnézi még egyszer alaposabban.
2011. jún. 28. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!