Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit csináltok az állatokkal...

Mit csináltok az állatokkal ebben a melegben?

Figyelt kérdés
A kutyák, és a macskák nagyon el vannak kettyenve a hőségtől. Ti mit csináltok velük, hogy segítsetek rajtuk?
2011. júl. 11. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekünk úgymond muszáj fürdetni, mert fekete, és mopsz, és őrült:-) Ilyenkor sokszor vizezzük be, de akkor sem hideg vízzel, inkább langyossal.
2011. júl. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi lelocsoljuk slaggal hogy ne legyen annyira melege,állatorvos tanácsolta.Meg próbálunk csak reggel és este játszani vele.

2011. júl. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi is leszoktuk locsolni, de szegény állandóan a pokrócnak dörgölődzik:)
2011. júl. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
mindig friss hidegvizet adok neki, többször fürdetem és az ól köré belocsolok slaggal hogy kicsit frissüljön.:)))
2011. júl. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha nagyon felhevült,olykor langyos vizes törölközővel beborítom,hogy gyorsítsam a lehűlést.Vagy a kezemmel végigvizezem.Az árnyékban sétálunk és csak keveset ilyenkor.
2011. júl. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem nyuszim meg madaraim vannak. Madarak kapnak fürdővizet, nyuszinak meg üvegbe fagyasztottam le vizet, és az egy rongyba csavarva bent van neki, hogy ha melege van, oda tudjon feküdni mellé
2011. júl. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Én is langyos vízzel locsolom a kutyám nyakát és hasát. A hátát - a sztereotípiákkal ellentétben TILOS locsolni; ugyanis hiába van meleg, a kisebb testű állatok könnyebben, a nagyobbak már kevésbé tüdőgyulladást is kaphatnak a levegőmozgástól.

Egy negyedéves állatorvostanhallgatü

2011. júl. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem cicóm van, aki éjjel bent, nappal kint van. Mióta ennyire meleg van, behoztam a lakásba (pont itthon vagyok), csak reggel, és este engedem ki dolgát végezni, és kicsit ugrándozni.

Volt, hogy nem akart bejönni, 1-2 óra múlva úgy lihegett szegénykém, mint egy kutya (fekete, átlagnál hosszabb szőr)...

Itt bent játszadozunk, pihenünk, pihegünk :) És persze sok folyadék mindkettőnknek.

2011. júl. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
én megoldottam:D nem slagozom, nem itatózom :D kapott egy műanyag gyerekmedencét,feltöltöm vízzel megmutattam neki hogy milyen jó ha belemegy(belecsaltam) és azóta ő hűti magát amikor csak akarja:) 3 naponta cserélem, és nagyon élvezi. Sajnos a cicákkal nem tudok mit kezdeni ,ők elbújnak ilyenkor, de adok nekik hideg vizet mindig, a tengerimalacom meg a konyhakövön van a ketrece így ő nem melegszik fel annyira.
2011. júl. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Az macsekokat vizes kézzel simogattam, és az egyiknek annyira megtetszett, hogy már forog a kezem alatt, mutatja, hová kell még. Nem irigylem rajtuk a sok szőrt!

2011. júl. 11. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!