Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Macska-Kutya viszony?

Macska-Kutya viszony?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos kiscicám,1 hónap múlva szeretnék hozni kutyust (akkor 6 hetűs lesz)...tömbházban lakom,nem lenne gond az eltartással meg a foglalkozással,de nem tudom hogy viszonyulnának egymáshoz...Valaki volt/van-e hasonló helyzetbe?Hogy két állatkája legyen?Nem tudom hogy nem lenne e a cicám féltékeny...
2011. júl. 14. 08:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Már többször elhangzott itt ez a kérdés, de nem baj, ide is ideírom azt, amit a többihez írtam:


Az anyám ezt úgy csinálta, hogy megsimogatta a kutyát ás a kutya szagú kezével meg a macskát, hogy a macska na idegenkedjem a kutya szagától. Aztán ezt megcsinálta fordítva is. Később hagyta őket közeledni egymáshoz, de a kutyát azonnal leintette, amint kezdett volna agresszívebben viselkedni és megnyugtatta. A macskát amint elkezdett fújni elkezdte simogatni hogy megnyugodjon és ne féljen. Ezt naponta megismételte, kb. 1 hét után már jó barátok voltak (igaz hogy a cica még nagyon fiatal volt, de a kutya meg már elég öreg). Ha mindketten fiatalok, akkor még egyszerűbb a helyzet.

Ha esetleg több macska van, akkor mindegyik cicához külön kell szoktatni és viszont, mert a kutyák ezen a téren nem általánosítanak, a macskakergetési hajlam továbbra is megmarad náluk, de hajlandóak kivételezni az ilyen esetekben és akkor nagyon jó barátok tudnak lenni.

2011. júl. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
11 : 17...Nem szaporitotól,nem tenyésztötől és se nem menhelyről hozom,hanem a barátom nagymamájától:)
2011. júl. 15. 00:26
 13/13 anonim ***** válasza:
nekem a 9 éves kutyusom és a 7 éves macsekom egész nap együt van:) a cicus akkor lett hozva 4 hetesen amikor a kutyum kb 2-3 éves volt:)
2011. júl. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!