Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért élvezik az állatkínzók?

Miért élvezik az állatkínzók?

Figyelt kérdés
mi a jó abban hogy szegényeket ok nélkül bántják? és miért van az hogy a lopásért büntetnek az állati ÉLET KIOLTÁSÁÉRT NEM?!?!?
2009. ápr. 2. 11:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Büntetnek az állatkínzásért is, a kölykök, akik a cicákat kínozták 2 évet kaphatnak.

Sajnos az emberek kultúrálatlanok, buták.

Nem tanulják meg otthon az állatokkal való felelősségteljes bánásmódot.

Sokszor tapasztalom, hogy amikor a kutyáimmal sétálok akkor mamák sikoltozva rángatják el a gyerekeiket, pedik a kutyáim egyenes vonalban mennek és oda nem mennének senkihez. Ha egyébként nem ilyenek lennének akkor is a lehető legrosszabb viselkedés lenne a sikoltozva kapálódzás.

Így sok gyerek nem tanulja meg hogyan kell viselkedni az állatokkal. Nem foglalkoznak a gyerekekkel, esetleg le vannak nyomva a tv, számítógép elé, hogy tanulnának bármit is.

Egyébként az emberekkel ugyanúgy nem tanulnak meg tisztességesen viselkedni.

2009. ápr. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert érzelmi analfabéták! Semmi empátia nincs bennük. Ha lenne, és át tudnák érezni egy mási lény fájdalmát, nem tennének olyat, amivel szenvedést okoznak.
2009. ápr. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert szadisták.
2009. ápr. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én képtelen vagyok felfogni, egy állatkínzásában mit lehet élvezni mégha rosszul is nevelték az "embert". Néha sokkal többre értékelem az állatokat, mint az emberi fajt. Azt aki állatokat kínoz pedig legszívesebben a saját módszerével kínoznám meg, hadd tudja mit csinált.
2009. ápr. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Én nagyon szeretem az állatokat és utálom ha valaki bántja, vele kellene ugyan azt megcsinálni, amit ő csinál az ártatlan állattal!Pedig bisztos nagyon sok állat van, aki nem a megfelelő körülmények körül él, sajnos!
2009. ápr. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Különbséget kell tenni a tudatlanságból bántás és az élvezetből bántás között.


A tudatlanságból elkövetett állatkínzás okát a kultúrában és a neveltetésben kell keresni, ahogyan az előző válaszoló is írta. Leggyakrabban olyan helyeken fordul elő, ahol eszközként, gazdasági állatként használják őket, pl. a kutyát, hogy jelezzen. Ezzel még nincs is baj, amíg nem kötik rá egy két méteres láncra, amiből a kutya felteker a rúdja köré egy métert, és egy méteren tengődik napokig, sokszor látom, hogy még a vizét sem éri el. Itt érdekes a helyzet, anyósomékon tapasztalom, ők egyszerű, falusi emberek, náluk a kutya egyenrangú a juhokkal, tehenekkel. Sokszor, amikor náluk vagyunk, én viszek vizet a kutyának, mert látom, hogy teljesen száraz az edénye. Viszont, amikor hozzánk jönnek, úgy beszélgetnek a mi goldenünkkel, mint egy gyerekkel, és szemmel láthatóan szeretik, örülnek neki. Egyszerűen nem ismerik eléggé az állatot, nem tudják, hogy milyen intenzív kapcsolatra van szüksége a gazdáival, és egyáltalán, ha eleget foglalkoznak vele, milyen színes és gazdag érzelmi viszony alakulhat ki közöttük.


Akik élvezetből kínozzák őket, nos az már rendellenesség, pszichikai eset. Csak tudományos filmekből és egyéb leírásokból szerzett ismeretek alapján tudok véleményt formálni. Itt az állhat a dolog mögött, hogy valakit gyerekkorától kezdve elnyomtak, folyton parancsoltak meg tiltottak neki, gyakran súlyosan bűntették, nem alakulhatott ki egy egészséges egyéniség, súlyos szocializációs zavarban és önbizalomhiányban szenved, nincsen tisztában a saját értékeivel és helyével a világban. Felnőtt korára is hordja magában a sok gyerekkori megaláztatást, és ennek egyenes következménye, hogy az első alkalommal, amikor megtapasztalja, milyen érzés dominálni, irányítani egy helyzetben, addig soha nem tapasztalt örömet, lelki beteljesülést érez. Ehhez társul, hogy a gyengén fejlett empátiakészség, képtelen azonosulni egy szenvedő állat érzéseivel.


Hogy mennyire pszichikai esetről van szó, jól szemlélteti egy amerikai bűnűgyi kutató által készített nagyon tanulságos felmérés, amelyből kiderül, hogy az ottani könyörtelen, erőszakos gyilkosok közül, akik többször követtek el hasonló bűntetteket (sorozatgyilkosok), és élvezetből tették azt, kivétel nélkül mindegyik gyerekkorában találtak állatkínzásos eseteket.


Ennyit szűrtem le dokumentumfilmekből, leírásokból, és szívesen olvasnám hozzáértők válaszait is, mert nagyon érdekel a téma.

2009. ápr. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Van aki embert szeret kínozni, van aki állatot.


Az emberkínzók esetében a többség akkor is élvezi, ha az áldozat beleegyezik, azaz ilyenkor sikeres szadista-mazochista kapcsolat alakul ki. Állatok esetében ez nem járható út, az állatoknál nincs mazochizmus.

2009. ápr. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy valaki írta, alapvetően nincs belenevelve a mai emberekbe az állatokkal való felelősségteljes bánásmód, és sok agyatlan anyuka, ahelyett, hogy megismertetné a kisgyerekével az állatokat, távol tartja őket tőlük, ahogy a válaszoló is írta. én egészen biztos az állatok szeretére és védelmezésére fogom tanítani a gyerekemet, mert ez sztem intelligens emberhez hozzátartozik.

az állatkínzók súlyosan torz személyiségű élőlények (nem emberek) akik abban a tévedésben élnek, hogy az állat csak egy állat, azzal bármit meg lehet tenni. sztem zavarodott emberek, akik úgy élik ki a kisebbségi komplexusukat, hogy egy védtelen, gyengébb egyeden gyakorolják, hogy ők is valakik. iszonyatosna gyűlölöm őket, én szakítottam meg kapcsolatot olyan emberrel, aki társaságban részegen büszkén mesélte, hogy megkínzott egy macskát.

2009. ápr. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hogy miért csinálják?Sztem senki sem tudja a pontos okát,de az bizonyított,hogy azok a kölykök akik állatokat kínoznak,később nagyobb eséllyel lesznek bűnözők azon belül is leginkább gyilkosok.

Én egy ilyen filmet sem tudok végignézni,egyetlen történetet olvastam,egy mangát egy kiskutyáról,nagyon megható történet Pao története a címe,ha vkit érdekel..

2009. ápr. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha észre vetted ezeket a szemétségeket férfiak, vagy fiú gyerekek teszik. azért ,mert az életben nem tudnak érvényesülni. Gyengék fizikálisan, vagy félősek stb.Ez zavarja őket ezért bántják az állatokat,akik nem árthatnak nekik semmilyen téren.rohadt dögök ennyi.
2009. ápr. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!