Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miből gondolja bárki is, hogy...

Miből gondolja bárki is, hogy a falusi emberek állatkínzók?

Figyelt kérdés

A falusi ember az ételét neveli az ólban. Épp emiatt abszurdumnak tartom, hogy valaki szerint "ütjük-verjük a nyakig trágyában szenvedő" állatainkat. A haszonállatot nem tartó emberek sem focilabdaként rugdossák hazáig a megvásárolt élelmiszert...

A kutya pedig házőrző. Komoly feladat, a lehető legjobb kondíciót igényli a kutyától. Épp ezért nem éheztetjük, nem verjük, hiszen jóformán családtag.


2010. okt. 26. 15:06
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
53%
Én ezt még sosem hallottam. Miért lennének állatkínzók? És akik panelben nagytermetű kutyát tartanak? Vagy kalitkában madarat? Sorolhatnám...
2010. okt. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
81%

"nem éheztetjük, nem verjük"


Ez azért nem mindenhol igaz. Egyik rokonom falujában elég sok olyan kutyát láttam, amit gyakran vernek, normális ételről meg nem is beszéljünk...

2010. okt. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
81%
Nem mindegy, hogy ki mit gondol??? A lényeg az, hogy a te lelkiismereted tiszta és tudod, hogy tisztességesen bánsz az állataiddal. Innentől kezdve meg szerintem ne érdekeljen téged, hogy másoknak mi a véleményük, mert az egyáltalán nem számít semmit.
2010. okt. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
84%
Kivételek minig vannak, mindenhol! De ha láncon tartanak egy kutyát, az hogy védje meg a portáját?
2010. okt. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim válasza:
82%
Ez így van. Vannak azonban emberek, akik nem így viszonyulnak az állatokhoz. Valószínűleg vidéken sincs belőlük arányaiban több, de mivel vidéken arányaiban több háztartásban van állat (gyk. mind), valószínűleg többször kibukik a dolog.
2010. okt. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
85%

Attól, hogy te normálisan tartod az állataidat, még sokan láncra kötik a kutyát és kenyérhéjjal etetik, verik, ha túl sokat ugat, vagy ha nem ugat eleget; a macskák szabadon szaporodnak és a felesleges kicsiket meg vízbe fojtják minden éveben, ahelyett, hogy egyszer ivartalanítanák a nőstény állatot, és nincs több gond. Mert nagyon sok ilyen van még... Mi ez, ha nem állatkínzás?

Persze azért, mert vannak elmaradott emberek, még nem minden falusi állatkínzó.

2010. okt. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
83%

Városban valahogy sokkal kevesebbszer látok 1,5 méteres láncon szenvedő csontsovány kutyákat. Sőt, városban még soha nem láttam, hogy a kutya háza olajoshordo lenne, amiben nyáron 100 fok van, télen meg hozzáfagy.

Nézd meg a kolontári kutyákat, szinte mind láncon volt, esélyük nem volt menekülni.

A "családtagomat" meg nem használom bio-riasztónak, a riasztot használom riasztónak.

Falun itthon igenis sötétség van ... a legtöbb szaporitó is itt van .. meg a kutyájukat agyba föbe elletők akik soha nem hallotak az ivartalanításról.

2010. okt. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
15:18-as, milyen sűrűn jársz falun? Én falun nem láttam még hordóban fagyoskodó kutyát 1,5 méteres láncon, pedig 24 éve itt élek... De ha én most kijelentem, hogy a városiak így tartják a kutyáikat, akkor ez tény lesz?
2010. okt. 26. 15:24
 9/36 anonim ***** válasza:
78%

Falun lakom, mellette lévő városban dolgozom. Mellette a menhelyen dolgozom: elárulom neked hogy 3x-4x annyi ebet szedünk össze a környező 400-500 lelkes falvakból, mint a 25 000-es városból. Sokkal több az állatkínzásos eset (és a környező falvakban a faluvezetést nem is érdekli ez).

Lapáttal agyonvert kutya, falu közepén lelött kutya, nyakba benött láncok, napra kikötött éhezetett-szomjaztatott ló ... mit meséljek még?

Soha városból még nem hívták fel ugy a menhelyet, hogy vigyük el a szaporulatot vagy agyonverik lapáttal ...

2010. okt. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
78%
* bocs: elöző voltam
2010. okt. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!