Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha elejtettem egy lisztkukacot...

Ha elejtettem egy lisztkukacot és az elszökött lehet valami következménye?

Figyelt kérdés
Éppen kanállal raktam az etetőtálba, és az egyik leesett a szőnyegre, és el is tűnt, mire a többit leraktam. Lesz belőle valami gond? Tud szaporodni? Milyen gyorsan hal éhen? Vagy még azt is lehet hogy bogár korába itt fog szaladgálni? Kicsit nyugtalanít, hogy elszökött.
2011. júl. 30. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Egy időben elég sok hüllőt tartottunk és a kicsiknek, vagy kaja mellé rágcsának sok lisztkukacot adtunk. El kell, hogy keserítselek. Kikelnek :( Mivel 1 db szökött meg, ez nyilván nem 100% és nem is biztos, hogy találkozni fogsz vele, de nálunk sokszor volt, hogy vagy elmásztak, vagy a terráriumban nem ette meg őket azonnal a gyík és nem túl cuki kb. 1 centis fekete bogarak lettek belőlük. Az érdekességük az volt, hogy valamiért a kikelt bogarakat soha egy gyík sem volt hajlandó megenni, holott akár a cserebogarat is megették.


Az nyugtasson, hogy még mindig jobb, mint amikor nálunk kikelt kb. fél évente egy-egy gyászbogár. Azok olyan 3-4 centi hosszúak, és rohadt gusztustalan módon néha repültek is. Nem kicsit ment fel a pulzusom amikor az éjszaka közepén arra ébredtem, hogy rárepült egy a hátamra. Brrrrr. Még most is rosszul vagyok, ha belegondolok.

2011. júl. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezek szerint szaporodni nem tud, mivel egy állatról van szó. A kifejlett rovar tud csípni? Vagy ha véletlenül összetalálkozok vele, semmi bajom nem lesz tőle?
2011. júl. 31. 18:58
 3/4 A kérdező kommentje:
Megnéztem ezeket a gyászbogarakat is, hát tényleg nem szép látvány. Úgyhogy belegondolva valóban jobban jártam.
2011. júl. 31. 19:00
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
EGY kis izéről beszélünk!! Amugy nekem belehaltak a dobozba, és csak felfújódott zék elttek landoltak a kukában..:S:S Amugy mivel az egy lárva nem tud szaporodni mert még ő sem fejlődött ki, még ha nagy lenne már és fekete undormány lenen akkor sem tudna mivel egyetlen egy szabadult el! Valamint egyetlen egy bogarat alig veszel észre.. Gondolj bele, hangya is lehet h él nálatok csak te sosem látod...Hülye példa volt, de iylen pl a molylepke is vagy a muslinca.. Azok sem túl feltünőek..:/:/
2011. aug. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!