Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyi idős korától lehet...

Mennyi idős korától lehet fejni a tehenet? Ill. hogy kell beapasztani fialás előtt?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy üsző borjút de nem tudom mennyi idős korától lehetne fejni!Rá kell valahogy szoktatni vagy valami különleges táp kell neki?

Plusz még a beapasztásról kérdeznék mert lesz egy borjúnk!


2011. júl. 31. 14:39
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
A tehenet csak azután lehet fejni, miután megellett.
2011. júl. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előző válaszolónak. A tehénnek csak akkor van teje
2011. júl. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Elapasztatni pedig akkor szokták, mikor vemhes lesz, és úgy csinálják, hogy fokozatosan egyre kevesebbet fejik, és nem kap olyan tejszaporító takarmányt, mint addig (pl. lucernát)
2011. júl. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm de akkor csak akkor lehetlesz fejni ha már megvan az első borjúja?Mert én nem szeretnék borjút..:(A fejés nem kortól számít?
2011. aug. 1. 13:34
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem, durva példa lesz, de az embernél sem a kortól számít...

Akkor esetleg vegyél fajőstehenet, aminek már volt borja, viszont most nem vemhes.

2011. aug. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

És ha veszek borjút az hány évesen lesz ivarérett?

És ha lesz borjú utána folyamatosan lesz teje?

Sajnos ehez nem nagyon értek!:(

2011. aug. 1. 17:04
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
akkor olvass utánna ,vagy ne vegyél tehenet,ezek olyan alap dolgok,hogy aki nem tudja,az szerintem ne vegyen tehenet,először vegyen kecskét....
2011. aug. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

értek az ilyenekhez mindig is volt tehén..tudok fejni értek a takarmányozáshoz ilyenekhez igen csak mindig eddig fejősen vettük és ezért érdeklődtem volna..

egyébként van kedves utolsó van kecskénk is...:)

és még sok más..;)

2011. aug. 5. 21:03
 9/11 anonim ***** válasza:
Ne magyarázz, hogy értesz a szarvasmarhához!! Annyit sem tudsz, hogy annak a szerencsétlen üszőnek ellenie kell ahhoz, hogy fejni lehessen. Ez olyan, mint a matekban az egyszeregy....
2011. aug. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
először is a tehén nem fial hanem ellik amig ezt nem tudod ne vegyél tehenet mert ha azthiszed h fial akkor ott rettenetes bajok vannak
2011. aug. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!