Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Másnak is viselkedett így a...

Másnak is viselkedett így a kutyája? Elég ijesztő, ami néha rátör a kutyusomra.

Figyelt kérdés
Van úgy, hogy minden előzmény nélkül a szó szerint görcsöt kap a kutyám és oldalazva megy, a nyakát félrecsapja. Mindennek nekiütközik. Nem tud megállni a lábán és oldalt eldől, mint a zsák. A lábai megmerevednek, kinyújtja őket és "nem mozognak". (a száj nem habzik) Ilyenkor ha a közelben vagyok, mindig sírógörcsöt kapok, annyira sajnálom,meg ilyedek és ölbe veszem a yorkimat, és simogatom, de pár perc múlva kutya baja, mintha mi sem történt volna. Első alkalommal, úgy egy éve jött ki ez a tünet, ekkor a kutyám közel 2 éves volt. Akkor azt hittem a kezem között hal meg, de szerencsére elmúlt. Nem is foglalkoztam vele túlzottan, mert elmúlét, én meg kismama voltam.(januárban töltötte a 3. életévét) Most meg legutóbb kb 1 hónapja, akkor is rátört ez a rosszullét, de miután kihányta magát, ismét jol lett. Most nem esett össze, csak oldalazva ment és hányt egy kis kupacot...Ma például kozmetikában voltunk, ahol sajnos egy másik kutya ráhozta a frászt, mert megtépte egy kicsit, és a lobonc szőrénél fogva megrángatta. Persze a ,kicsim sírt(1,6 kg), én meg próbáltam szétválasztani a kutyákat a másik gazdival együtt. Mikor ránk került a sor, és csak hozzáért a kozmetikus (megfésülte), ismét begörcsölt. Megmerevedtek a végtagjai, oldalt tartotta a fejét, nem is pisologott, csak eldőlt mint a zsák. Totál rémisztő volt. Most már nagyon aggódom érte, nem tudom mi lehet a baj... Tudom nem a legjobb vérvonalú kutya, nem törzskönyves, millió hibái vannak... Most lesz egy nagyobbacsaka egészségügyi műtétünk és kioperálják a heréit is, mert sajnos nem szálltak le. Mindenképpen említem majd ezt a tünetet a dokinak is, de addig is ha van valaki aki tudja mi lehet az oka kérem írja le. Köszönöm.
2009. ápr. 7. 19:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínü epilepszia. (Epilepsziánál nem lényeges, hogy habos legyen a kutya szája, lehet csak egy nem olyan erős görcsroham, sőt olyan is lehet, hogy csak az eszméletét veszti el) A doki meg fogja csinálni a vizsgálatokat és beállíthatja egy gyógyszerre, Nekem volt epilepsziás kutyám, gyógyszerrel évekig teljesen tünetmentes volt.
2009. ápr. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Epilepszia.!

A tacskómnál történt hasonló, a lába kiakadt és eldőlt. Igaz a tacsiknál nem ismeretlen. A választ onnan tudom hogy egyszer voltunk a dokinál és az előttünk lévő kutyus csinál ilyet. És mondta a doki h mi a betegség neve.

2009. ápr. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Én is valami ilyesmire gondoltam... Akkor azért van remény, hogy még sokáig velem maradjon a yorkim. Kigyerekként anno "nekem is" volt egy epilepsziás tacskóm (mamámék tartották), akire öregségére (13 évet élt, emberi években) elég gyakran törtek rá a rohamok (állítólag), de akkor nem kezelték. Viszont rosszul nem láttam egyszer sem a tacsit, így nem nagyon tudom, hogy mi lehet ez a gond. Remélem a dokim tud majd az én kis yorkimmal kezdeni valamit, és tünetmentessé teheti. Annyira megijeszt ilyenkor! Rossz látnom, hogy szenved.

Mitől kaphatta el az epilepsziát?

2009. ápr. 7. 19:49
 4/12 anonim válasza:
91%
Epilepszia az én kutyám is detto az!!!! Pfhuu emlékszem amikor elsőnek jött rá!!! Nem tudtam hogy most az ablakon vagy kerítésen ugorjam ki!!!! Féltem tőle bevallom:p De mostanába ritkán jön rá. Lehet rá gyógyszert szedni de az enyém nem szed rá semmit. Így is megvan de nem mindegyik kutya ilyen!!! Írasss rá neki gyógyszert!!!!!
2009. ápr. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az epilepszia sajnos örökletes betegség. Gyakori, hogy eltitkolják és tenyésztik ezeket az egyedeket is. Sajnos ezzel sok ember életét megkeserítve, hiszen - főleg a már kölyökkorban, súlyos rohamokkal jelentkező epilepszia - lehet kezelhetetlen, halálos kimenetelű is.

Az epilepsziás egyedeket mindenképp ki kell zárni a tenyésztésből.

2009. ápr. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

én 19.58

kiegészítés

a rejtett heréjüség is örökletes betegség és szintén tenyésztésből kizáró ok lett volna a felmenőinél.

Azt hiszem igazad van, hogy "nem a legjobb" vérvonal.

2009. ápr. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, nem csak ez a rejtett here, és ez a ti elmondásotok szerint epilepsziás betegsége van, hanem egyéb más is, mint pl a fogak össze vissza állnak, harapni képtelen. Mivel nem rág, hanem csak nyel, tiszta fogköves a fogacskája. Valamint ami nagyon dúrva, az az, hogy másfél évesen volt (már nem emlékszem milyen okból dokinál voltam vele) aki altatta és kiderült, mikor belenézett a fogsorába, a könyök tejfogai még mindig megvannak az újonnan kinőlt csontfogak mellett! Tisztában vagyok, a kutyám hibáival, de imádom, minden vágyam volt egy ilyen kis yorki. Tenyészteni sosem akartam,ezek miatt a hibák miatt, és mivel a heréi nem szálltak le, így műteni kell ezért kasztráltatva is lesz egyúttal. Nem kell több beteg állat a világra. Viszont, ha majd egyszer kölyköket szeretnék és tenyésztésre adnám a fejem akkor majd jobban odafigyelek a felmenők vizsgálatára. Ő viszont ajándék volt...Most viszont rettentően aggódom miatta.
2009. ápr. 7. 20:29
 8/12 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, 3 év alatt 2 enyhe roham (amit láttál) nem súlyos, kezelhető.

Mellékesen megjegyzem ilyenkor derül ki, hogy mégis igaz, hogy nem biztos, hogy még hobby célra is az olcsó kutya a hosszú távon olcsó. Ezért mondjuk sokan, hogy hobby célra is szűrt szülőktől, lelkiismeretes tenyésztőtől, törzskönyves kutyát.

(Tudom, hogy szereted a kutyád és már nem adnád semmiért, de azért tanulsága van a dolognak.)

2009. ápr. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
epilepszia.Az én kutyusomnál is hasonlo tünetek voltak,tudom hogy elöször borzaszto a látvány de lehet azonnal segiteni neki.a kutyusom kapott egy etrend kiegészitöt amitöl teljesen roham mentes a neve DYNA-LODE.amig csak kuraszerüen kapta a tabi az üres járatokban volt roham akkor egy végbélbe fenyomott tubusbol kapott gyogyszert aminek azonnali görcsoldo hatása volt.ne ijedj meg nagyon jol kezelhetö a betegség
2009. ápr. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, sokat segítettetek..) Jó tudni, hogy azért van remény. És sokan állnak pozitívan ehhez a kérdéshez, bíztattok..:) Jól esik. Remélem minden rendben lesz majd az én kis picurommal.

Igaza van annak a hsz-nek, aki tk-ves kutyára bíztat. Mára már én is beláttam, hogy csak így van értelme, és legközelebb szigorúan erre figyelek majd. A rotink az tk-ves kutya, semmi problémája nincsen, az amerikai staffordshire terrierünk viszont nem az, csak a szülei (állítólag), de neki is vannak kisebb hibái..(fogak, és a mérete), de ő sem lesz sem most, sem máskor tenyésztve. Őt csak befogadtuk a házunkba, mert éppen kifele állt a rúdja a volt gazdiától magatartás problémái miatt. Nálunk viszont remek kis csipet - csapatot alkot a 3 maffiózó..:)

Yorkim remélhetőleg hamarosan rendbe jön, jövőhéten műtét, és akkor megbeszélem ezt a "kis" betegségét is a doki bácsival.

2009. ápr. 7. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!