Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Másnak is viselkedett így a...

Másnak is viselkedett így a kutyája? Elég ijesztő, ami néha rátör a kutyusomra.

Figyelt kérdés
Van úgy, hogy minden előzmény nélkül a szó szerint görcsöt kap a kutyám és oldalazva megy, a nyakát félrecsapja. Mindennek nekiütközik. Nem tud megállni a lábán és oldalt eldől, mint a zsák. A lábai megmerevednek, kinyújtja őket és "nem mozognak". (a száj nem habzik) Ilyenkor ha a közelben vagyok, mindig sírógörcsöt kapok, annyira sajnálom,meg ilyedek és ölbe veszem a yorkimat, és simogatom, de pár perc múlva kutya baja, mintha mi sem történt volna. Első alkalommal, úgy egy éve jött ki ez a tünet, ekkor a kutyám közel 2 éves volt. Akkor azt hittem a kezem között hal meg, de szerencsére elmúlt. Nem is foglalkoztam vele túlzottan, mert elmúlét, én meg kismama voltam.(januárban töltötte a 3. életévét) Most meg legutóbb kb 1 hónapja, akkor is rátört ez a rosszullét, de miután kihányta magát, ismét jol lett. Most nem esett össze, csak oldalazva ment és hányt egy kis kupacot...Ma például kozmetikában voltunk, ahol sajnos egy másik kutya ráhozta a frászt, mert megtépte egy kicsit, és a lobonc szőrénél fogva megrángatta. Persze a ,kicsim sírt(1,6 kg), én meg próbáltam szétválasztani a kutyákat a másik gazdival együtt. Mikor ránk került a sor, és csak hozzáért a kozmetikus (megfésülte), ismét begörcsölt. Megmerevedtek a végtagjai, oldalt tartotta a fejét, nem is pisologott, csak eldőlt mint a zsák. Totál rémisztő volt. Most már nagyon aggódom érte, nem tudom mi lehet a baj... Tudom nem a legjobb vérvonalú kutya, nem törzskönyves, millió hibái vannak... Most lesz egy nagyobbacsaka egészségügyi műtétünk és kioperálják a heréit is, mert sajnos nem szálltak le. Mindenképpen említem majd ezt a tünetet a dokinak is, de addig is ha van valaki aki tudja mi lehet az oka kérem írja le. Köszönöm.
2009. ápr. 7. 19:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Úristen vidd orvoshoz!!!!

Hát nem igaz hogy neten akarsz diagnózist!

2009. ápr. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Nem diagnózist kértem, mert nyilván nem látja senki sem a kutyát, és így látatlanban lehetetlen. Én is epilepsziára gondoltam, de reménykedtem, hogy esetleg mégsem ez. Dokinak már említettem, de sajnos nem tudja előbb bevállalni a kutyámat csak az ünnepek után. Így majd csak ekkor fogok több dolgot megtudni tőle. Sajna vidéki vagyok, itt nincs olyan állatorvos, akinek a szakterülete a kutya, és így 30 km -et kell utaznunk, hogy megbízható orvost találjak. Itt viszont bejelentkezés alapján működik a dolog.

Nem is értem mért így olyan aki nem olvassa végig a kommentárokat...

2009. ápr. 11. 08:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!