Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik kisállat...

Szerintetek melyik kisállat legyen?

Figyelt kérdés

Szeretnék kisállatot csak nemtudom hogy milyet.. amelyikekben gondolkodom.: papagáj..ha igen akkor milyet és azt hogykell tartani,párban vagy egyedül?

patkány..:olvastam és irták hogy nagyon aranyos nagyon okos meg minden..

degu vagy csincsilla..?

vagy mit ajánlotok? amelyiket ajánljátok ahhoz kérnék érveket hogy miért hogykell gondozni stb..:)

köszii!


2011. aug. 2. 20:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyuszi: mert ragaszkodik az emberhez, megtanulja a nevét, szobatiszta és édes.


A felsoroltak közül: patkány ugyan ezen okok miatt :)

2011. aug. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

köszi a gyors választ.:)

még gondolkodom.:D

2011. aug. 2. 20:34
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

papagáj: ha állatkereskedésből veszel azok általában vadak. illetve nekem hullámos papagájom van és nagyon hangos. =/

degu meg csincsilla nekem szimpi. barátnőmnek volt és nagyon aranyosak. :) ha rendesen takarítod akkor nem hiszem hogy sok szaga van, többet róluk nem tudok. :( törpehörcsögöt nem szeretnél? nekem az van, és imádom. kicsi, nem kell neki nagy hely, kilehet venni és nekem már a nevére is hallgat, mert tudja, hogy akkor kaját kap. tartása egyszerű. terrárium/ketrec, bele forgács, vegyél neki mókuskereket, ITATÓT, kis tálat. meg wc-papír gurigákat is, szeret benne bujkálni. :D ja és semmi szaga nincs, én 1 hetenként takarítom a helyét.

2011. aug. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Papagáj. Nekem egy kékhomlokú amazonom van, beszélget velem. Igaz, hogy sokat kellett tanítani/ most éppen azt tanítom vele, hogy ha kopognak és nem vagyunk otthon, mit kell kikiabálnia/. Szobatiszta!!!!Énekli a Boci boci-t, örül, ha hazajövünk, kimutatja érzéseit és egyáltalán nem büdöske.
2011. aug. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Csincsilla! Bár szemetel, de nagyon édeeees! Az enyémet Kukinak hívtam! :)
2011. aug. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem leopárdgekkóm van, ha nem félsz a hüllőktől, bátran belevághatsz. Egy (kb)60x40x30-as terrárium kell egy állatnak. Erről ha keresel képet google-ba(leopárdgekkó terrárium) rengeteget fog kiadni, hogy hogyan rendezd be, részletesen én most nem megyek bele. A lényeg az hogy nagyobb alapterületű legyen kisebb magassággal mert a gekkó szinte csak talajon mozog. Mosottt homok az aljára, jó sok búvóhellyel, mert éjjszaka aktív állatok, nappal ritkábban látni őket. Növényeket én nem tettem be, csak száraz faágakat. UV lámpa szügséges, ezt a terrárium egyik sarka fölé kell lógatni(ha a gekkó mégsem szeretne "fürdőzni", el tudjon bújni a fény elől) naponta kb. 4-5 órára kell bekapcsolni. Én tücsökkel etetem, azt a kisállatkereskedésekben belehet szerezni, illetve ha vidéken élsz(és nem félsz a tücsköktől xD) nyáron magad is befogdoshatod őket egy réten. Egyébként a gekkó hetente eszik kb háromszor vagy négy tücsköt. Egy héten egyszer kell vitaminport adni a gekkónak, ezt úgy lehet a legkönnyeben megoldani, hogy egy tücsköt megforgatsz a porosdobozban, és úgy adod az állatnak. Én csipesszel kínálom neki a tücsköt.


Ha félsz a gyíktól, akkor ott van még a hörcsög. Ezt még egyszerűbb tartani. Egy 40x30x30-as terrárium is elég neki, az aljára a gazdaboltokban kapható almot kell tenni (azt hiszem faforgács, de most hirtelen nem ugrik be a neve xD) Egy olyan tágas búvóhely, amit nem tud megrágni, ugyanis amin csak lehet, koptatja a fogát! Enni almát, répát és szinte minden zöldséget megeszik, persze a rendes hörcsögtáp mellett add neki! Patkányommég nem volt, de szerintem kb. azt is így kell tartani, nyilván jóval nagyobb terráriumban. Papagályom sem volt még, de én nem azt választanám, szerintem azt nehezebb tartani.


Ha első kisállatod, akkor szerintem a hörcsöggel kezd. Ez a "legigénytelenebb" mindközül, mind amiket én felsoroltam, mind amiket te.



Egyébként én a helyedben macskát vennék :). Megmenthetsz egy életet ha a menhejről hozod, ráadásul nagyon egyszerű őket gondozni is, mindemellett kedvedre símogathatod ^^


Ha bármi kérdésed van írj, amiben tudok segítek! :)

2011. aug. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nehéz papagájt tartani. Nagyon kis lakásban élünk, de Ő mindennap kijön többször is, repkedni.
2011. aug. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Igazából a papagáj az az állat amiről nem tudok semmit. Tippeltem hogy nehéz tartani, de akkor tévedtem :)))
2011. aug. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Neeem, abszolút nem nehéz. Erősebb immunrendszerrel rendelkezik, mint az ember, nem kell kötelező oltásra vinni és minimális a havi kajája.
2011. aug. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
én patkányt választanék. de ha első kisállat, és még nem volt rágcsálód, akkor inkább hörcsög. nála meg lehet tanulni az alapokat :)
2011. aug. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!