Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatok belehalhatnak az...

Brain Storming kérdése:

Az állatok belehalhatnak az ijedtségbe?

Figyelt kérdés
Ha valaki tud konkrét esetről (bár kétlem, h iesmi egyáltalán előfordulhatna), azt megköszönném.
2011. aug. 7. 02:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze... a szomszédom kutyája meglátott egy sünt és úgy megijedt hogy szörnyethalt, mondjuk egy szörnyeteg is volt a kutya neve :D
2011. aug. 7. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ha annyira megijed, hogy elkezd zihálni, akkor meghal.
2011. aug. 7. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De vannak olyan állatok is amik megdermednek és eldőlnek mint egy élére állított 20 kilós kalapács...
2011. aug. 7. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kiesik a pincsi szeme
2011. aug. 7. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Apámmal egyszer történt hogy kifogott egy vakondot és a betonra lökte és elpusztult pedig sérülés nem volt rajta szerintem az ijedségtől pusztulhatott el
2011. aug. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, előfordulhat. Ha sokkot kap. Konkrét eset: Egyik mongol futóegerem így pusztult el. Kiugrott a terráriumból (40 cm-ről ugrott le, ami náluk egyáltalán nem sok, méterekről leugrálnak, 50 cm magasra is simán felugranak, szóval biztos nem amiatt, hogy rosszul érkezett). Persze a kiskutyám egyből rohant oda (jó, nem olyan kicsi, egy puli, már felnőtt), nem bántotta, pusztán megszagolta. A patkányaimmal együtt játszik a kutyus, szóval neme egy rágcsálózabáló:) Tehát odament, hozzádugta az orrát, az egér elkezdett szaladni, a kutyus utána. Végül sarokba szorította, és lefeküdt vele szembe a kutya, az egér megmerevedett. Nem csinált semmit, csak állt. Mint ami lefagyott. Ezzel semmi gond nem lett volna, de haláláig ugyan így nem mozdult. Visszatettem a helyére, ott állt ugyan úgy, ahogy betettem. Lélegzett, vert a szíve, azt megnéztem. Betettem a házába. 2 óra múlva ránéztem, ugyan úgy ott volt. Próbáltam etetni pipettával, de reménytelen volt, semmire nem reagált. Mielőtt lefeküdtem aludni, kapott infúziót (állatorvosi asszisztens vagyok). Reggelre meghalt. Semmi kül- és/vagy belsérelmi nyom nem volt rajta.
2011. aug. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez gyakori jelenség. Főleg csapdába esett őzeknél, lovaknál, szarvasoknál szokott előfordulni. Ők a sokktól gyakran elpusztulnak, ezért is nehéz a mentésük. A díszhalak is sérülékenyek, náluk is van ilyen.
2011. aug. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, azonban nagyon szkeptikus vagyok - nehezen tudom elképzelni, hogy a halál-tudattal nemigen rendelkező állatok, különösen azok, amelyek eredetileg zsákmányállatok (ló, őz, vagy akár a haszonállatok) voltak, tehát a zsigereikben ott van az életveszélyes helyzetekhez való ösztönös reakciók veleszületett rendszere... hogyan halhatnak bele az ijedtségbe?


Mindenképpen kérnék forrásokat, lehetőleg szakirodalmiakat!!! Az, h szkeptikus vagyok, nem jelenti azt, h nem vagyok meggyőzhető hiteles forrásokkal!:)))

2011. aug. 9. 00:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!