Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Sokat kell tanulni, hogy...

Sokat kell tanulni, hogy bejussak az Állatorvosira? Lenne még több kérdésem lent leírom.

Figyelt kérdés

Imádom az állatokat és ők is imádnak (szerintem) de nem volt olyan kutya/macska aki megharapott volna és nem félek semelyik állattól sem. Az utóbbi időben meghalt a kutyám és nagyon akartam rajta segíteni de nem tudtam. Így elterveztem, hogy állatorvos akarok lenni, hogy segítsek az állatokon. Az lenne a kérdésem, hogy sokat kell tanulni, hogy bejuss az állatorvosira? Én most megyek 7-be vagyis pályaválasztás van. Általános iskola után van olyan suli ami állatorvosi? Ha van valaki aki állatdoki az leírna, hogy hol tanult az általános sulitól fogva. Meg, hogy nap mint nap van műtét? És, hogy milyen amikor dolgozol? Könnyű a munka?

Bocsánat a sok kérdésér de nagyon szeretnék állatdoki lenni és nem tudom, hogy milyen a folyamat.

Előre is kösz!

12/L


2011. aug. 16. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:

"Állatorvosi" középiskola nincs.

Ellenben jó ötlet, ha gimnáziumban biológia tagozatra jelentkezel.

Ott tanultok latint+több biológiát, kémiát.

2011. aug. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. aug. 16. 11:08
 3/9 anonim válasza:
100%
Tudtommal többet kell tanulni, hogy állatorvosi egyetemre, mint "sima" orvosira, mert itt Mo-n csak egy állatorvosi egyetem van. Egyik ismerősöm egész gimnázium alatt kitűnő volt, az emelt biosz érettségije 91%os lett és még így is aggódik. Szóval igen, sokat kell. De legyél kitartó és akkor tuti összejön:)
2011. aug. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

még nem nagyon vagy képben érettségi ügyileg, szóval csak érdekességképpen leírom, hogy 425 volt idén a ponthatár (a max 480) szóval igen, tanulni kell, de nagyon. ami kell: biosz, kémia, a latin igazából nem létkérdés, amire szükséged van, azt úgyis megtanulod az egyetemen


a napirended attól függ, hogy milyen állatorvos szeretnél lenni, mire specializálódnál.


ha érdekel a képzés, nézz utána a felvi.hu-n: szent istván egyetem, állatorvos tudományi kar. itt leírják, hogy miből kell érettségizned, meg miből áll a képzés

2011. aug. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Most is Animal Planet megy és 4.5 voltam év végén, de csak azért mert fél évtől kiköltöztem Amerikába 5 hónapra...Hát remélem menni fog.
2011. aug. 16. 11:16
 6/9 anonim ***** válasza:

A minimum a biosz kémia emeltszintű ötös érettségi és két nyelvvizsga középfokon.

Maximális pontra kell készülnöd, ha azt akarod hogy felvegyenek.

Érdemes lenne elszegődnöd egy állatorvos mellé, hogy meglásd mivel is jár a mesterség.

2011. aug. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hány évesen mennyek el megnézni, hogy mivel jár?
2011. aug. 16. 15:11
 8/9 anonim ***** válasza:
92%

Ez sokkal később tudod megnézni...

Én is állatorvosnak készülők, és én is a Szent Istvánba jelentkeztem,de sajnos olyan ...... volt az iskola hogy nem indult és egy másik iskolába jelentkeztem-gimnáziumba(semmi köze nincs a bioszhoz),ahonnan tovább tanulhatok,majd jőnnek az egyetemek,főiskola,aztán orvosi meg még ami van külfőldön...itt Magyarországon csak az "alapképzést" tudod megtanulni az én véleményem szerint ugyanis több állatorvossal beszéltem és ők is azt mondták hogy külföldre mentek tanulni,és igen rohadt sokat kell tanulni,ott nem elég a 4-es:S

hát ez van;azon gondolkodtam hogy ha a kőzépiskola olyan 50.000 ft akkor az egyetem meg a nagyobb iskolák 500.000 ftba kerülnek?!Ez itt a baj,sajnos nem vagyok gazdag és ha csak ez miatt nem lehetek állatorvos(lódoki)akkor biztos bemegyek a parlamentbe aztán jól.....elrendezek ott mindenkit:)

2011. aug. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó:Köszönöm szépen a választ! :)
2011. aug. 17. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!