Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Depressziós a patkányom?

Depressziós a patkányom?

Figyelt kérdés
Nagyon szomorú, sajnos egyedül van mert anyukám nem enged mellé másikat, pedig szüksége lenne egy társra. Velem nagyon kedves, sokat foglalkozok vele, de sosem "ráncigálom " ki a házából amikor alszik, akkor veszem ki amikor odajön a ketrec ajtajához. Ki szoktam vele menni az udvarra és ott játszunk, de tudom bármennyit is foglalkozok vele, nem pótolhatom egy fajtársát. Bár nem tudom, hogy el fogadná, vagy nem, mert kereskedésből van és ott is egyedól volt, "el volt dugva" hogy ne etessék meg kígyóval, mert valaki megunta és visszavitte, szóval szelíd volt már akkor is. Nem tudom,elajándékozzam vagy ne? Nem merem, mert nem vagyok benne biztos hogy jó helyre kerülne, nagyon nem szeretném, de az ő érdekében... Most sajnos keveset tudok vele foglalkozni, a héten fordult ki először a térdem, és feküdnöm kell, mankóval járok.
2011. aug. 21. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Ez komoly hogy egy patkány miatt vagy ekkora dilemmába? =S Egy degut vagy valamit megértek, de egy patkányt? :)
2011. aug. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Amíg nem volt patkányod, addig nem értheted... egy patkány 100x jobb mint egy degu vagy egy csincsilla,, okos, játékos, kedves, egész nap nyitva lehet a ketrece, nem hiperaktív, nem szökik, lemegyek vele a boltba úgy hogy a nyakamon van... Nincs jobb kisállat mint egy patkány, ő egy igazi barát!
2011. aug. 21. 20:01
 3/5 anonim ***** válasza:

első-köszönjük az értelmes hozzászólást! -.-

Kérdező - igen, előfordulhat, hogy depressziós. Sajnos ha már az állatkereskedésben is egyedül volt, akkor lehet ki sem növi. Viszont, ha viszel mellé mégis egy másik patkányt, akkor nem biztos hogy összeszoknak, vagy csak nehezen.

Nekem volt két patkányom, mikor az egyik meghalt, a másik ugyanígy volt, hiába csináltam vele bármit is. tényleg minél többet foglalkozz vele (bár a leírásod alapján ez megvan:) ) Nem ismersz esetleg olyat akinek szintén lenne patkánya? Arra gondolok, hogy hátha össze lehetne engedni őket, de attól a tiéd maradhatna. Mert elajándékozni is csak olyan helyre javasolnám, ahol lennének még patkeszok.

2011. aug. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem ismerek olyat akinek van.:\
2011. aug. 22. 12:50
 5/5 anonim ***** válasza:

én anno ezt úgy oldottam meg (amikor egyedül maradt az egyik) hogy kicsit próbáltam az én bioritmusomhoz szoktatni. Pl. napközben kivettem szaladgálni (mondjuk miközben tanultam), meg elvittem sétálni, vagy egyszerűen simiztem.

Nem ugyanaz, mint egy fajtárs, de sokat segített ez is.

Szóval ezeket még meg tudod próbálni. :)

2011. aug. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!