Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Csíp-e a darázs, ha nem...

Csíp-e a darázs, ha nem hajkurásszuk?

Figyelt kérdés
A kérdés apropója: a nagy melegben gyakran járok kisfiammal egy olyan játszótérre, ahol van ivóvíz. A csap környékén persze megjelennek olykor darazsak is. Egy szülőtársam rendszeresen légycsapóval hajkurássza a darazsakat a csap körül, nehogy azok megcsípjék a gyerekeket. Én úgy tudom, hogy a darázs csak akkor csíp, ha támadják. Ti mit tudtok erről?
2011. aug. 24. 15:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%
Én a busz megállóban álltam, semmit sem csináltam, nem csapkodtam semmit, egyszer csak a nyakamra szált és megszúrt. Bármilyen szag is irritálhatja, úgy tudom például parfüm, spray ilyesmi. Nem árt vele vigyázni, főleg aki allergiás is rá.
2011. aug. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%
a darázs nagyon szemét állat, akkor is csíp ha csak rossz napja volt
2011. aug. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
63%
nem.a mai világban annyira vadak már a darazsak h ha nem tetszik nekik vmi bármikor megcsapnak.párom mamáját a hegyen is megtámadták a lódarazsak....
2011. aug. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
59%
Csak akkor csípnek a darazsak, méhek hogyha bántják vagy fenyegetve érzik magukat. De a kisgyerekek elég ha csak elhessegetik és már is meglehet a baj. De ha nem piszkáljátok akkor nem lesz gond kivéve ha édes van a közelben vagy a gyerek kezén, száján.
2011. aug. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
68%
Nem, nem csípnek, csak ha hadonásztok, csapkodtok, avagy hozzájuk nyúltok. A kút ugye veszélyes, mert a csaphoz nyúló gyerekeket megcsíphetik, óvatosnak kell lenni.
2011. aug. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
63%
Én nem bízok a darazsakban. Álltam meztelen (adoniszi) felsőtesttel, arra jött egy darázs, rászállt a hasamra, megcsépett, és tovább szált. Reagálni sem volt időm. Gonosz lények ők. És még mézet sem csinálnak.
2011. aug. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Hailey13 ***** válasza:
66%

én mindig jót mulatok, ha társaságban megjelenik egy szerencsétlen darázs, mindenki ordít, csapkod. én ilyenkor nyugodtan ülök. akkor sincs halálfélelmem, ha rászáll a kezemre és mászkál rajta:D nem mondom, elég kellemetlen volt amikor engem megcsípett, de az az én hibám volt, mert mezítláb rohangáltam a Balaton környékén és én léptem bele minden egyes nyáron.

de pl ártézi kútra naponta kijárok vízért, ott a halom méhecske meg darázs, meg a fedetlen rövidnadrágos lábam is na bumm semmi. simán odamentem. máskor láttam méhecskéket vízben, benyújtottam a kezem, felmásztak éés megmentettem őket, nem csíptek meg.:D barátnőm, aki nagyon fél tőlük állítja ő szoborrá mered amikor meglát egyet, de rászáll és egyszer csak magától megcsípi. lehet hogy tényleg valami parfüm vagy ilyesmi.

NA A LÉNYEG, hogy szerintem felesleges kergetni őket. a gyerekek meg felfogják. max megcsípi- legrosszabb esetben kalcium. ezt a felfogást pont apámtól örököltem, aki orvos, és halál nyugodtan mondta még kisebb koromban: ne félj már tőle, úgyse vagy allergiás, de ha mégis, kapsz a seggedbe injekciót úgyis van a kocsimban.:DDDDD

2011. aug. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

"a darázs nagyon szemét állat, akkor is csíp ha csak rossz napja volt"


Miért kell ilyet állítani? Nem igaz!Csak akkor szúr ha megijed mert azt hiszi bántják!Ha valakinek a nyakába kerül a gallér alá megijed mert beszorul

2011. aug. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
én nem bántottam a darazsat csak álltam nem mozdultam és úgy belecsípett a mutatóujjamba hogy kishíján be..stam!
2011. aug. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam hajkurászni őket, nem is nagyon csípett még meg...legutóbb két hete volt egy incidens, belerepült a dobozos sörömbe, és a nyelvem csípte meg.szerencsére nem vagyok allergiás.
2011. aug. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!