Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kendermagos tyúk jó lenne nekem?

Kendermagos tyúk jó lenne nekem?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni 3 db tyúkot..kendermagosat, mert azok olyan szépek. Nem a húsuk miatt, hanem a friss tojás és a vidéki feeling miatt :)

Soha nem volt még tyúkom, nem tudom, hogy hogyan kell őket gondozni, és azt sem tudom, hogy ez a fajta megfelelő e tojni. Szeretnék minden nap friss tojást. Meddig tojik egy tyúk? Milyen hosszú életű, és ebből mennyi ideig aktív tojó? Köszi ! :)


2011. szept. 7. 17:31
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Na mindegy, veszek 3 tyúkot, és lesznek, amilyenek lesznek.. :) nagy különbséget én laikus nem látok a 3 féle között, szóval, nekem mind ugyan olyan. :) A lényeg, hogy kapirgáljanak, és tojjanak sok tojást. :)
2011. szept. 7. 23:14
 12/13 anonim ***** válasza:

ha sok tojást szeretnél, akkor javaslom, hogy nézz körül a fajták között, nagy különbségek tudnak lenni a tojáshozamok közt.

pl. egy leghorn többet tojik, mint a plymouth, viszont nagyon kicsi, így, ha kiöregedett nagyon gyér "leveshús" lesz belőle... míg a plymouth bár kevesebbet tojik valamivel, de nagyra megnő, és a leszelektálás után is hasznát tudjátok venni.


egyébként egy tipp: az indiai futókacsa is nagy tojáshozammal bír, ráadásul vicces is, és szépen kiírtja a csigákat a kertből. és a tojástömege is nagyobb a házityúkénál.

2011. szept. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
És ez a leghorn fajta mennyi idő alatt öregszik ki? Néztem most neten, van egy lohmann brown classic fajta is, ugyan annyit tojik, mint a lohmann selected leghorn. Viszont nagyon keveset írnak róla. 320 tojás/év. Csak egyetlen helyet találtam, ahol lehet ilyen tyúkokat vásárolni (Kerekegyháza)
2011. szept. 8. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!