Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Baj megölni egy cserebogarat?...

Baj megölni egy cserebogarat? Nem tudok most ebben megállapodni

Figyelt kérdés
van egy nagyon sokak által utált, másoknak elviselt bogarunk a cserebogár ebben az időszakban. a mai nap, látta egy osztálytársam hogy pusztítom őket és azt mondta ne bántsam őket, ne kínozzam. most arra kérlek titeket, mondjátok meg hogy én rosszul látom-e. tehát: a cserebogár egy kártevő bogár. már pajor korában is abból áll az élete hogy pusztítja a növényt, bogárként, szintúgy ez tteszi. csak kárt okoz az embereknek egész életében, hasznot nem. kárt csinál és szaporodik. így hát nem értem miért baj az ha megölöm őket és azzal mégha minimális mértékben is de megakadályozom hogy pusztítsa a növényeket, tehát hogy kárt tegyen nekünk az embereknek. ez gátolja meg hogy teremjen a fa, mert lerágja a leveleit, ergó ezek miatt lesz úgymond rosszabb az embereknek. másfelől nézve ez állatkínzás, tudom jól. mi lehet hát a helyes, baj hogy pusztítom őket?
2009. ápr. 22. 15:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%
szerintem nem, de a te dolgod , é elengedném.
2009. ápr. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
öld meg , de ne kinozd
2009. ápr. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Igen, ahogy leírtad a cserebogár nagyon kártékony ezért nem csodálkozik senki sem, ha valaki megöl egyet. Tehát nem BAJ, ha megölöd, DE KÍNOZNI SEMMIKÉPP SEM SZABAD. Én nem szoktam őket megölni, inkább kikerülöm őket. Békén hagyom őket. Így is rengeteg olyat látok az utakon, járdákon amik elvannak taposva...
2009. ápr. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
64%

egyetlen állatot megölni sem helyes!


Ha ezt te nem érted még nagyon fiatal lehetsz!


Egyébként az állatok köztük a bogarak kínzás nagyon sok pszichikai betegség kezdeti tünete lehet!

2009. ápr. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
32%

Így van! A cserebogarat irtani kell, de kínozni nem szabad. A sok széplélek miatt már megevett volna a bogár mindannyiunkat.


(Hja , a kukoricát, búzát, amiből a corn flakes lesz a tescoban, gyengébbeknek) Gondolom a tbc bacilust is védik...


Vagy növényellenesek ezek a népek, ki akarják irtani és kínozzák a növényeket. Gondolom, a krumplibogarta is nevelgetned és szaporítand kéne. Meg persze a bolhát is az is ISTEN BARMOCSKÁJA.

2009. ápr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
a TETŰ IS, azt se bántsd, végül is szépen elférnek ők is az ovisok fején, nem szabad megzavarni az életüket! ""
2009. ápr. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha megölöd, az helyes, ha lassan kínozgatod, égeted a nagyítóval, kiszedegeted a lábát, bogárgyűjteménybe rakod(mind mozgott még másnap a biosz órán, mikor vinni kellett- ja mindenki azelőtt este csinálta)

Na ezeket meg nem szabad. De azért ez legyen a legnagyobb bűnöd!

Kegyetlenkedni sosem szabad, a kerítés se rugdoshatod ok nélkül, de ha véded a növényeket az nagyon helyes és dicséretes. És jobb ha te ölöd meg, mintha leszórják DDT-vel. Vagy vmi modernebb csodaszerrel ma már. Amit ugye meg fogunk enni nyomokban. Ha te irtod, te nem hagysz lerakódásokat a növényben - és az én vesémben.

A krumplibogarat is - ha lehet - le kell szedni kézzel, ha kicsi a kert, és akkor nem kell permetezni. De hát szanatóriumot azoknak se nyithatunk .:) Biztos vmi leány volt, eki mondta.Magyarázd el neki!

2009. ápr. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Te is elég sok kárt okozok és elég sok növényt megeszel életed során mégse kínoz senki...
2010. okt. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Aki azt írta hogy semmilyen állatot?És a légy?Darázs?Egér?patkány?Szúnyog?Őket is megölik az emberek!
2010. okt. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Túlságosan emberközpontú a gondolkodásmódod kedves kérdező. Abban igazad van, hogy az ember számára károsak, de aba is gondolj bele, hány állat táplálkozik a cserebogarakkal. Pl. gyíkok, békák, sünök, madarak és még sorolhatnám. Szóval lehet, hogy az embereknek jót teszel azzal, hogy megölöd őket, de nem csak emberek élnek a világon, nagyon nem... Szóval majd a már említett természetes ellenségei elvégzik helyetted a dolgot.

Másik dolog meg az, hogy két külön dolog az hogy megölöd vagy megkínzod. Kínozni egy élőlényt sem szabad, az elpusztítása meg már más dolog.

2010. okt. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!