Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A LÓ vagy a KUTYA tett TÖBBET...

A LÓ vagy a KUTYA tett TÖBBET az emberért?

Figyelt kérdés

Kutya: Szinte mindenhol segít az embernek, a vakoknak, a mozgáskorlátozottaknak, a rendőrségnek, a katasztrófa védelemnek, a katonaságnak, a vadászatban, sőt közlekedni is. És a mindennapi életben is, hogy oda hozza a dolgokat, vagy bármit segítsen, amire fizikailag képes.


Ló: Régen azzal közlekedtek, segített terheket cipelni, vagy bármit elhúzni, amire az ember nem volt fizikailag képes. Csatákban lóval harcoltak, lóval húztak szekereket, hintókat, meg ilyesmiket.


De, most akkor a LÓ vagy a KUTYA tett/teszt többet az emberért?

Melyik a jobb?


2011. okt. 12. 20:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem a ló, mert azért nélküle nembiztos hogy ilyen zökkenőmentesen eljutottunk volna idáig.
2011. okt. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
59%

egyértelműen a ló

Lehet, hogy a kutya az ember legjobb barátja, de a ló írta a történelmet, illetve a ló hozta létre a civilizációt.

Ha egy ló társává fogad neked adja mindenét,erejét, kitartását, vad szellemét, de cserébe nem kéri el mindened, elég neki megbecsülő szereteted.

2011. okt. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
72%
Régen a ló, ma a kutya.
2011. okt. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
33%

Egyértelműen a kutya. De szerintem mind a kettő

egyformán jól teljesített, de a kutya közelebb

áll az emberhez!

2011. okt. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 x) ***** válasza:
100%
Mégis miért kéne megállapítani hogy melyik tett többet? Inkább örüljünk hogy sikerült eljutni idáig a segítségükkel. Egyértelmű hogy minden állat és egyéb élőlény segített minket az előrehaladásban. Ha csak az egyik is hiányozna a képből már nem lennénk ugyan ilyen emberek. Az a lényeg hogy egy állat szeretetet tudjon adni nekünk, és erre a ló és a kutya is egyaránt képes :)
2011. okt. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

én nagy kutyapárti vagyok, de szerintem ez a kérdés nem feltétlenül eldöntött, mind a két állat nagyon sokat segített az embereknek, embermentés, építészet, nagy távlatok legyőzése

(egyébként láttam már olyat, hogy egy pónit képeztek ki vakvezetőnek)

2011. okt. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
52%
Nyilván a ló, ez nem is vitakérdés, hiszen a történelemben mindenhol ott van, és még ma is dícséret, ha azt mondjuk "lovas nép". Egyébként nemcsak a ló, de bármely haszonállat többet tett értünk, mint a kutya, tehát ne feledkezzünk meg a disznóról, aki húst ad, a csirkéről, aki tojást ésígytovább. Ezek nélkül jóval bajosabb volna a modern élet, kutya nélkül már nem annyira.
2011. okt. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
73%

Attól is függ, milyen emberért.


A muszlimok nem érinthették meg a kutyát, nem is igazán használták, számukra a ló volt a legnagyobb segítség, meg a teve. A honfoglaló magyarok, a hunok, illetve egyéb ilyen népek szintén a ló munkáját/segítségét becsülték meg jobban.


Ugyanakkor amíg az amerikai indiánok nem találkoztak a "szent kutyával" (ami a ló), addig őket a kutyák segítették a leginkább.


Manapság viszont nem sokan engedhetik meg maguknak a ló tartását, és aki megengedheti sem feltétlenül rendelkezik elegendő idővel ahhoz, hogy a lovat valódi segítőtárssá tegye.

2011. okt. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
logikus hogy a ló.régen azzal csináltak majdnem mindent.
2011. okt. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
83%
Hát a ló. "Megreformálta" a vadászatot és a mezőgazdaságot is, emellett felgyorsította az üzenetközvetítést, aminek hatására a tudás gyorsabban terjedhetett a kultúrák között, amik így kölcsönösen "megtermékenyítették" egymást. Meg még millió más dologban is segítettek/segítenek a lovak.
2011. okt. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!