Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan tartsak kecskét? Többi...

Hogyan tartsak kecskét? Többi lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)


tudom, nem egészen ebbe a kategóriába tartozik, de gondoltam, itt több hasznos választ kapok, mint az "egyéb" kategóriában.:)


hány kecskét jó együtt tartani? fejni is kell?

karámban legyenek? fedett karámban?

kell nekik széna vagy ilyesmi, vagy elég minden nap kivinni a legelőre? (ha igen, mennyi ideig legeljenek és napi hányszor?)


még nem most lesz, amikor kecskét fogok tartani, de szeretném már most megtervezni...


+ lenne egy szamaram... ha az ő tartásáról is írnátok, azt is nagyon megköszönném!:)


mennyibe kerül kb. egy kecskegida? és egy szamár?


köszönöm a válaszokat előre is!:)


2011. okt. 18. 09:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Mire kene kecske? hobbira?
2011. okt. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Csak szolok hogy a bak annyira buzos parzas idejen hogy a szaga beleveszi magat a borodbe amit nem lehet egy egyszeru zohanyzassal lemosni.
2011. okt. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

igen, hobbira...

és szeretnék pásztorkutyákat tenyészteni, miattuk is jó lenne...


a bak akkor is büdössé varázsol engem, ha a párzás alatt nem érek hozzá?


minden info érdekel!:)

2011. okt. 18. 09:35
 4/9 anonim ***** válasza:
Sot nem csak teged hanem a kutyakat es a szamarat is. Ugy kepzeld el hogy par szaz meterrol is erezni lehet. A szag kb 1 honapig megmarad a tobbi kecsken, illetve azokon ami kozeleben van, falakat beleertve. Persze olyan istenigazan budos mindig is csak a bakk marad, de minden mason erezheto lesz a szaga.
2011. okt. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

:D jézusom!:D



hát és mi van, ha bakot nem tartok?... vagy bak mindenképpen kell?


a birkák is ilyen büdik?

de mondjuk a kecske jobban tetszik...


na szóval tegyük fel, hogy a bak szaga nem tántorít el a célomtól.:D


amúgy a nagy terv az, hogy családi házat úgy alakítok ki, hogy egy mini menhelyként is funkcionálhasson sérült vadállatok részére, illetve a tenyészkutyáim a gyakorlatban is terelhessenek...


ennek a kivitelezésén töröm most a fejem, hogy hogy legyen jó...

kinek kell fedett hely, kinek kell fedetlen (is)...

illetve az lenne a "perverzióm", hogy a családi házból közvetlen átjáró legyen némely állathoz...


a terület már megvan hozzá.


és gyerekcsoportok jöhetnének látogatni az állatokat, én pedig körbevezetném őket egy tanmese keretében...:)


de rájöttem, hogy úr isten!, én azt sem tudom, hogy kell tartani normálisan egy kecskét!:D

pl. télen mit csinálok velük???



bármilyen ötletet, segítséget szívesen fogadok!:)


más háziállatot is ajánlhattok az alábbiak mellé vagy helyett!


lenne hely: süninek, borznak, rókának, őznek, muflonnak, madaraknak, kis vaddisznóknak...


és szeretnék tartani: tyúkot a tojásért, kecskét a tejért és a kutyák miatt, kutyát, macskát...

2011. okt. 18. 10:20
 6/9 A kérdező kommentje:

ja igen, a gyerekek (meg mindenki) természetesen full ingyen jöhetnének a tanmesére.:)


támogatóm már van, hogy ki tudjam vitelezni, csak nem akarom elsietni, jól át akarom gondolni!:)

2011. okt. 18. 10:22
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kicsit vegyél vissza a sebességből, mert hamar pofára fogsz esni segítség nélkül is. Egy kecske kb 10 ezer, jerke meg 20 ezer.Szamarat én már láttam 70 ezerért is, szépen ápolt és bekocsizott is volt. Amit eddig felsoroltál megcsinálni sem kevés, nemhogy fenntartani. Mellette maximum magadat tudnád szórakoztatni tanmesével, nem lenne időd gyerekeket körbevezetni. Azt javaslom először ülj le, és gondold át mennyi energiád és időd lenne ezzel foglalkozni, bújjad az internetet leírások után egész télen.

Én is hasonlón gondolkodom kicsit más koncepcióban.

Egy kecskét (szamarat és juhot is) rendszeresen körmölni kell, mert neki is nőnek a körmei, mint neked. Tejet adni csak akkor fog, ha már szült. Ugyanúgy, mint az embernél. 1éves kora után lehet tenyésztésbe venni egy kecskét.

Még nagyon sok mindent kellene megbeszélni,tanulni.Erre itt nincs lehetőség, és én időm is szűkös most hozzá.

2011. okt. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm, kedves utolsó, már így is sokat segítettél!:)


persze, tudom, hogy nem egy csettintésre lesz ez kész, erre tettem fel az életemet.:)


pont azért szeretnék már jó előre tájékozódni, hogy képzeletben már minden tökéletesen működjön...

jól átgondolom, megtervezem a házat, a kertet, stb...:)


nagyon köszönöm mindenkinek!:)


amúgy jöhetnek ötletek is, bármit és bárkit szívesen meghallgatok!:)

2011. okt. 20. 13:06
 9/9 anonim ***** válasza:

12:59 vagyok. Nem tudom milyen státuszban van jelenleg az elképzelés mi az ami már megvan vagy teljesen zéróról akarsz-e indulni.Ha még a föld területed sincs meg hozzá, akkor érdemes lenne meggondolni egy alföldi tanya megvásárlását (Nem tudom merre laksz). Most sokkal olcsóbban lehet olyan használható állapotúakhoz jutni, mintha magad megépíttetnéd meg a szükséges épületeket.


Tippnek szánom, rajtad áll mit választasz.


A melléképület, ahol az állatokat tartanád az legyen istálló vagy hodály. Az állomány létszámától függ, ebben is érdemes meghúzni a határt. A rendelkezésre álló legelő nagyságától függ. Ha eléred a megállapított határt elő kell venni a fiókból kést vagy a taglópisztolyt és kezdődhet a vérfürdő. Képes vagy megtenni ezt?

Fontos, mert a határ felett a területre állati ürülékek által kijuttatott Nitrogén túladagolás veszélybe sodorja legelőt. Elkezdődik a gyepen a foltosodás, és idő múltával a fű nem fog többet kinőni.

A legeltetés napkeltétől nap nyugtáig tart, akkor is ha az állat bambán néz ki a fejéből és nem csinál semmit órákon át.

2011. okt. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!