Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Felfedeztem volna egy úk pókfajt?

Felfedeztem volna egy úk pókfajt?

Figyelt kérdés
Ma találtam egy elégfura kinézetű kaszáspókot. 10 lába volt volt a 8db rendes és a teste elején még találtam 2 kb negyedakkora lábat amit járásra nem használt. Teste is fura volt az egész lapított és nem lehetett a fejtorát elválasztani a potrohtól. Plussz a csáprágóinak az elején két kis "szarvszerű" kinövés volt. Nagyon bizarul nézett ki. Ez egy mutáció vagy új faj esetleg már felfedezték ezt a pókot? Nem kamu tényleg ma találtam csak lefényképezni nem tudtam mert nem volt nálam fényképező.
2011. okt. 23. 13:41
 1/9 A kérdező kommentje:
nem úk hanem "új"
2011. okt. 23. 13:42
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
és megvan még vagy hagytad elmászni felfedezésed ?
2011. okt. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Elengedtem mert nem volt semmim amibe berakhattam volna biztonságosan. A zsebenben meg csak összenyomódott volna.
2011. okt. 23. 13:48
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég érdekes,amit leírtál,ilyen pókot még nem láttam,és nem is hallottam ilyenről.

Az biztos,hogyha nincs róla fényképed,vagy nincs nálad,akkor csak az emlékeidben fog élni addig,míg valaki más nem talál egy hasonlót,és nyílvánosságra hozza.

2011. okt. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem új pókfajt fedeztél fel, hanem láttál valami pókfélét. 8 láb, két csáprágó, teljesen normális. Sőt, van 10 lábú póknak kinéző élőlény is, ami egyébként nem pók, csak rokon. Ilyen például a tevepók ( [link] Wikipédia okos, felvilágosít mindenről.
2011. okt. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem így nézett ki mint ez a tevepók.
2011. okt. 23. 14:01
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja lefújva az egész megtaláltam :D Ezek szerint egy közönséges házi kaszáspókot találtam: [link]
2011. okt. 23. 14:05
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, hogy az az, csak hogy vannak furcsa pókszerűségek.

Meg amúgy nem értem, miből gondoltad, hogy új faj? Csak mert te nem láttad még? :)

2011. okt. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen :) Meg nekem annyira bizar volt a külseje :D
2011. okt. 23. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!