Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nagyon szeretnék egy kutyát...

Nagyon szeretnék egy kutyát de anyu nem engedi. Szereintetek hogy vegyem rá? (többi lent)

Figyelt kérdés

Próbálkoztam azzal, hogy internetes cuccokkal neveltem minden félét de ez sem használt.


KÖSZI!!!



2011. nov. 4. 23:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha internetes cuccok alatt a virtuális neveldéket érted,na az egész más,mint a valós kutyatartás.


Egy kutyát el kell vinni rendszeresen sétáltatni,enni kell neki,inni kell neki adni,ezenkívül ha kiskorában bekakil,bepisil,akkor még tisztítani is kell a piszkát.Ja és napjában legalább 2x(még jobb,ha többször,de a legjobb persze a kertes ház) le kell vinni sétálni.


Egy webállat,virtuális,neten létező kutya levegőre vitelt nem igényel,sétát,mozgást,futást,ilyenre fordított időt szintén nem igényel).Amit meg igényel,az néhány másodperc és néhány kattintás "árán" letudható.


Szerintem,ha lakótelepen laktok,keress idős bácsikat,néniket,meg olyan embereket,akiknek erre nincs idejük,azzal,hogy te átvennéd tőlük ezt a terhet,hogy ők tudjanak dolgozni,meg mást csinálni.Ezért akár még hosszútávon pénzt is kaphatsz.


Aztán ha anyád látja hogy a hús-vér valós világban a kutyát eteted,adsz neki inni,elviszed sétálni,feltakarítod a belőle kijövő büdös szilárd és folyékony halmazállapotú anyagokat...(finom voltam?) akkor lehet,hogy változik a véleménye.


Amúgy emeletes tömbházba szerintem állatkínzás,kertes házba viszont normális esetben(ha nincs senkinek pl.súlyos,krónikus szőrallergiája a családban) akkor semmi akadályát nem látom.Persze ehhez pontosan ismerni kellene a családi hátteredet,aminek az ismeretével én nem rendelkezem.

2011. nov. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

(Hány éves vagy?)

Nem lehet, hogy anyukádnak oka van rá, hogy nem vesz kutyát? Esetleg nem álltok úgy anyagilag (egy kutyára rengeteget kell költeni, ha neadj'isten megbetegszik akkor iszonyú vaskos pénzekbe kerülhet a kezelése!!)

Vagy hasonló körülmények miatt nem engedi.

2011. nov. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszii
2011. nov. 4. 23:31
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem véletlenül nem kapsz kutyát... Nagyon fiatal lehetsz 11-12 éves kb. abból ítélve, hogy az internetes neveldéket jó gyakorlásnak tartod az igazi kutyatartáshoz...
2011. nov. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
igazából az unokatesóméknak van kutyája és ővele szoktam játszani stb.
2011. nov. 4. 23:35
 6/8 anonim válasza:

Anyukád mivel érvelt: miért nem szeretne kutyust?


Egy kutya sok plusz terhet róna anyukád vállára, még akkor is, ha lelkiismeretesen foglalkoznál vele. Amúgy egyetértek az előttem szólókkal.

2011. nov. 5. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

fiatal lehetsz max 13 éves.

nem csak játszani kell a kutyával

etetni,itatni kell,meg kell venni,orvosilag el kell látni(amit gondolom szüleid állnának,ami nem kevés pénz)

neveldék semmit nem érnek,semmit nem tanulsz velük,csak az időd veszi kel,inkább olvass kutyás könyveket ,vagy interneten .

ha ilyen fiatal vagy elkezdheted a kutyázást,de még jobb,ha egy felnőtt vagy nagyobb tesó tud segíteni.

gondolom első kutya lenne,szerintem vegyél egy kis kutyát,aminek nem kell sok mozgás(pl yorki,tacskó,havanese) vele megtanulod az alapokat és,majd később,ha nagyobb leszel pedig biztos fogsz kapni egy nagyobb kutyát,ha látják,hogy rendesen gondozod a kis kutyát,nekik nem kell sok mozgás(napi 1-2 km)de 1 órát így is kell vele foglalkoznod legalább mindennap.

2011. nov. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Esetleg van valami oka rá? Vagy eleve nem szereti az anyukád a kutyákat
2013. aug. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!