Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egy harci kutyát, hogy lehet...

Egy harci kutyát, hogy lehet kezes báránnyá nevelni? Kaptam egyet és kétségbe vagyok esve!

Figyelt kérdés

Egy AMSTAFF-ot.Attól félek,hogy egyszer széttép valakit.

A barátom vette nekem mint egy "hétköznapi kedvjavító" ajándékot..Megkaptam hozzá a papírokat is,onnan tudom hogy 120 ezerbe került és elvileg elég "értékes" kutyus és minden betegség mentes meg ilyenek.

Utálom az összes ilyenfajta kutyát,tényleg.De nem akarom megbántani azzal,hogy most egy 2 hónapos kiskölyköt kirakok.

Én mondtam neki,hogy border collie-t szeretem meg hasonlókat,de nem ő azt mondta ez sokkal tekintélyparancsolóbb =/

Azért utálom ezt a fajtát,mert amikor kertesben éltünk akkor a szomszéd kutyájától retteget az egész utca,ő ilyen volt és nagyon-nagyon vad.Most emeletesben élek és itt is van egy szomszédnak hát egy rohadt nagy szájkosárral sétáltatja.


Nem akarom hogy egy cseppnyi vadság is legyen benne,inkább labdázzon vagy frizbizen nekem mindegy csak ne jusson eszébe támadni.

Amúgy most még cuki kiskutya,egész nap rágja a lábamat és ugatja az ajtót ha valaki elmegy előtte,de csak a polc alól mert ott nem fél..


2011. szept. 3. 11:43
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Ez NEM HARCU KUTYA. Nem a harci kutyát kell kezesbáránnyá nevelni ez fordítva van. Akkor lesz harci kutya, ha agresszívan lesz nevelve, verik, ilyesmi. Nekem is hasonló van, nem csináltunk vele semmi extrát, nem bánt senkit, csak ugrálós. Néha még rágcsálja a lábujjunkat vagy a kezünket játéknál, de tudja, milyen erősen haraphat, nem bántott még senkit.
2011. szept. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Amilyenné neveled, olyan lesz. Ha labdázásra akarod, akkor labdázz vele, ha szeretnéd h más kutyákkal jól jöjjön ki vidd le a többi kutya társaságába, tanítsd meg sétálni, és ne engedd h ő legyen a vezér!
2011. szept. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:

ezek szerint lány vagy...nem valo lánynak egy ilyen kutya,baromi nagy ereje van,és gondol egyet,ugy is elránt téged...nem birnál vele.

tegnap egy ilyen szelid kutyához rohant oda a westim,és majdnem ottmaradt...hát igen,mert egy 50kilos csaj sétáltatta,az meg nem tudta leszedni a vadállatot az én kutyámrol.

2011. szept. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az a kutya nem volt rendesen megnevelve. Az enyém a macskával szokott "bírkózni" de nem lett baja, sőt, a cica szokott nyerni.
2011. szept. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javaslom,hogy mielőbb vidd el kutyasuliba,ha van rá időd és pénzed.Meglátod,hogy nagyon jól összeszoktok majd és ő lesz a legjobb kis barátod :o)
2011. szept. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
Olyan kutya volt akiröl azt HITTE a gazdája h kezesbárány.
2011. szept. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

ez a kutya nem nő vagy férfi függő..EMBER függő.

ha azt akarod hogy kedves,játékos,nyugodt legyen,akkor vidd tényleg minél több kutya társaságába játsszanak együtt ismerjen meg minél több helyzetet,embereket,vidd be a városba sétálni bkv szoktasd hozzá mindenhez hagyd hogy az emberek megsimogassák az utcán,kisgyerekek,öregek..stb

legyen minél több élményben része.és legyél vele határozott ez nem azt jelenti hogy verni kell,hanem hogy alakíts ki szabályokat amiket szigorúan az első perctől be kell tartatni vele.pl nem mehet fel az ágyba ha nem akarod..stb

ha szeretettel neveled nem lesz agresszív.


amúgy a barátod elég hülye,már elnézést de pont az ilyen csököttek miatt van csomó kutya a menhelyen,mert gondolnak egyet és rásóznak valakire egy kutyát anélkül,hogy megkérdeznék..

2011. szept. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
Szerintem midnenképp vidd el kutyasuliba. Ezen kívül ha foglalkozol vele, tanítgatod, következetesen bünteted ha rosszat csinál (de nem veréssel!), akkor nem lesz egy vadállat. Nekem pit bull-om van, mellette tartok két cicust, soha nem volt semmi baj, nem agresszív velük.
2011. szept. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
de hiába szófogadó a kutya ha pl. meglát egy macskát,és ránt egyet...ott nem mindegy h ki áll a póráz végén...
2011. szept. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus divatkutyás a barátod...elég hülye felfogása van :) ha netán baj történik vállalja majd a felelősséget? Egy amstaff alapjában mentes az agressziótól, de nevelés kérdése. És egy más kutya fajta is lehet tekintélyt parancsoló.
2011. szept. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!