Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kiskoromban azzal ijesztgettek...

Kiskoromban azzal ijesztgettek, hogy a (varangyos) béka a szemembe pisil és megvakulok (ha piszkálom, játszanék vele) ez igaz, van ilyen?

Figyelt kérdés
2009. máj. 9. 14:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem, csak csípni fog. :P
2009. máj. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Engem meg azzak ijesztgettek, hogy elvisz a "zsákos", ha nem fogok szépen írni. Azóta sok víz lefolyt a Sió csatornán, nem tanultam meg szépen írni, mégsem vitt el a zsákos! Bizonyos babonákra nem kell adni!
2009. máj. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Engem is ezzel ijesztgettek - azóta is félek a békáktól.:-( Pedig állítólag ennek semmi alapja nincs.
2009. máj. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szó, ami szó nem túl gusztusos, szegény. Kutyákról, galambokról nem alakultak ki ilyen hiedelmek.
2009. máj. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
én is iszonyodom a békáktól-a világért se nyúlnék hozzá puszta kézzel
2009. máj. 9. 15:16
 6/14 A kérdező kommentje:
tényleg a szemembe tudna spricelni?
2009. máj. 9. 15:17
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

áhh nem hinném,h a szemedbe pisil.

Én 3 éves koromtól kint voltam a patakon,békákat fogtam, hazavittem őket, és soha nem pisilt le egy sem,pedig rengeteget voltam békák között.

Nekem is mondták ezt, de nem fogadtam szót :D

2009. máj. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Eszébe nincs ilyet tenni,ez csupán babona,de annak jó nagy.Egy-két hétig nevelgettem egy sérült(mára szerencsére gyógyult)zöld varangyot(Bufo viridis) és

soha ilyet nem tett.Ha megijed inkább felfújja magát,

hogy a bőrén lévő szemölcsök jobban látszódjanak.Ezek

mérget valóban tartalmaznak,de egy kézmosással minden

elintézhető.

2009. máj. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
jah,előző vagyok+,hogy ne utáld annyira a békákat,nézd meg a honlapom: [link]
2009. máj. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom van ilyen békafaj,amely igy védekezik természetes ellenségei ellen,de az biztos,hogy nem a hazánkban él és főleg nem a varangy.:-) ( gyerekkoromban nagy békagyüjtő voltam,rengeteg varangyot fogtam:-D9
2009. máj. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!