Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kiskoromban azzal ijesztgettek...

Kiskoromban azzal ijesztgettek, hogy a (varangyos) béka a szemembe pisil és megvakulok (ha piszkálom, játszanék vele) ez igaz, van ilyen?

Figyelt kérdés
2009. máj. 9. 14:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
A szemedbe nem pisil ugyan, de olyan váladékot termel a bőre, aminek kellemetlen hatása van. ezzel védekezik az ellen, hogy egy másik állat elfogyassza. Békafogdosás után pedig mindig kezet kell mosni.
2010. febr. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
nekem mesélte egyik ismerősöm h majdnem eltalálta a szemét de épp a feje mellé priccolt. de így is le volt guggolva nem úgy hogy állt. egyébként ezzel engem is ilyesztgettek és nagyon is félek tőlük. nagyon sokszor mondták, és rosszakat is álmodtam már :/
2010. márc. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Dicsérendő az Akadémia által már-már törlésre javasolt LY (magyarázatban: elipszilon) védelme, de az IJESZT igének elég a "PONTOS JÉ" is. Nem az "ilyen" határozószóból képezték!!
2010. márc. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
kösz az észrevételt,az ember mindig tanul valamit
2010. márc. 25. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!